Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Kalnu vidusskolā aug patrioti

Dienas ziņas

Rucavas būvvalde sikspārņu murdu uzskata par nelikumīgu būvi

Lietus aizskalo tiltu pār Zaķupīti

Salacgrīvas novada lietus aizskalo tiltu pār Zaķupīti

Pagājušās nedēļas spēcīgās lietavas radījušas postījumus Salacgrīvas novada Liepupes pagastā netālu no Tūjas - mazajā Zaķupītē ūdens līmenis cēlies teju par diviem metriem un spēcīgā straume aizskaloja tiltu.

Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka plūdi radušies, jo caurtekas mazajā upītē nespēj uzņemt visu no apkārtnes plūstošo ūdens daudzumu.  

Ceļu, uz kura atradies aizskalotais tilts, vietējie iedzīvotāji šovasar izmantojuši kā apbraucamo ceļu, kamēr Tūjā notiek galvenās ielas rekonstrukcijas darbi. Taču piektdienas rītā iedzīvotāji atklājuši, ka tilts ir aizskalots.

„Tilts jau bija zem ūdens, un nekas no tilta pāri nebija palicis. Tur tikai liela straume gāja,” stāsta Tūjas iedzīvotājs Matīss.

Tik strauji ceļoties ūdens līmenim, applūda arī upes krastos esošie mazdārziņi. Ūdens  sasniedza arī māju pagalmus. Tūjā dzīvojošais Pēteris Ziemelis stāsta, ka ūdens skalojies pie paša mājas sliekšņa.

„Nekad tā nav bijis, pirmo reizi. Nu te tā straume ir skalojusies un smilti nesusi, skādīte man,” atzīst Ziemelis.

Liepupes pagasta pārvaldnieks stāsta, ka problēma sākusies pie aizskalotā tilta. Upītē palikušās divas caurtekas ir ar pārāk mazu caurplūdi, lai uzņemtu tik lielu ūdens daudzumu.

„Notiek meža ceļa sistēmu būvniecība. Tur veidojas jauni grāvji, nāk jaunas teritorijas klāt. Tallinas šoseja tika rekonstruēta, tur arī infrastruktūra tika uzlabota,” saka  Liepupes pagasta pārvaldnieks Aivars Ilgavīzis.

Pēc tam, kad infrastruktūra sakārtota apkārtesošajos mežos un uz Tallinas šosejas, problēmas radušās arī pie citām caurtecēm jūras tuvumā. To diametri ir pārāk mazi, lai uzņemtu palielinātu ūdens daudzumu. Iespēju robežās pašvaldība par saviem līdzekļiem caurteku sistēmu centusies sakārtot, taču visam naudas nepietiek.

„Ir vajadzīgs komplekss risinājums. Pirmkārt speciālisti, kas saprot kāds ir meliorāciju apjoms. Jo arī zemniekiem ir projekti, lai varētu veikt meliorāciju sistēmu rekonstrukciju. Tas nozīmē ka ūdens caurplūdes ātrums palielināsies,” norāda pārvaldnieks.

Tuvākajās dienās ceļa būves speciālisti aprēķinās, cik izmaksās aizskalotā tilta atjaunošana. Līdzekļus tilta būvniecībai Salacgrīvas novada dome plāno lūgt arī no valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt