Dienas ziņas

Medemciema iedzīvotāji vēršas valdībā

Dienas ziņas

Ar pastaigu un protesta braucienu pret neuzklausīšanu

Pret novadu reformas gaitu protestē Salacgrīvā

Salacgrīvā pret novadu reformu protestē arī zvejnieki

Lēnā gaitā braucot no Ainažiem vairāku desmitu kilometru garumā ar smago tehniku un vieglajām automašīnām, šorīt protesta akcijā pret novadu reformu piedalījās arī Salacgrīvas novada iedzīvotāji. Jau vairākkārt pašvaldība un iedzīvotāji ir pauduši neapmierinātību ar ministrijas ieceri Salacgrīvu pievienot Limbažu novadam un reformas gaitu kopumā.

Pārāk sasteigta un nedemokrātiska reforma, iedzīvotāju viedoklis vispār netiek ņemts vērā. Tā par reformas virzību saka Salacgrīvas novadā.

Protesta akcijā, apgrūtinot satiksmi uz A1 šosejas, devās dažādu nozaru pārstāvji, tostarp zvejnieki un brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

"Es varbūt būšu pārāk strikts, bet varbūt "viņu" pielīdzināt tautu tēvam Staļinam, tas arī lēma, kur dzīvot un kā kuram dzīvot. Kā var cilvēks ar vienu komandu atļauties neuzklausīt, teiksim procentuāli vismaz 70% Latvijas iedzīvotāju?" jautāja Ainažu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības ugunsdzēsējs Gints Kopštāls.

Salacgrīvas novada pašvaldība jau iepriekš uzsvērusi, ka vēlas un spēj būt patstāvīgs novads. To parādīja arī veiktā  iedzīvotāju aptauja, taču tā netika ņemta vērā. Turklāt nesen nācās veikt vēl vienu aptauju – pēc tam, kad radās priekšlikums par Saulkrastu novada izveidi un tam sekojošās protesta akcijas, Administratīvi teritoriālās reformas komisija izteica vēl vienu priekšlikumu par Piejūras novadu – tajā būtu Saulkrastu un Salacgrīvas novadi, ko arī vairākums iedzīvotāju atbalstīja, taču pēdējā komisijas sēdē šis jautājums nemaz netika izskatīts. Arī šāda nenoteiktība rada neapmierinātību. 

"Latviju  faktiski  uzskata par tādām ganībām, kur aploka lielumus var uztaisīt tik lielus, cik viņi grib. Acīmredzot iedzīvotājus sadzīs tādos aplokos, kā ienāks viņiem prātā.

Šī problēma ir atnākusi līdz katra namdurvīm, un tāpēc šeit cilvēki pulcējās, lai paustu savu viedokli, un `viņi saprot, ka tas, kas šobrīd notiek, nav pieņemami," klāstīja Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (Latvijas Reģionu apvienība).

Protesta dalībnieki cer, ka vismaz pēc šodienas akcijas iedzīvotāju viedokļi tomēr tiks ņemti vērā, un, ja būs nepieciešams, ir gatavi turpināt cīnīties par savām interesēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt