Salacgrīvā notiks Reņģēdāju festivāls

Salacgrīvā notiks jau ceturtais Reņģēdāju festivāls. Pasākumu ievadīs pūtēju orķestra, kora un dalībnieku gājiens. Vēlāk tiks dots starts reņģu smelšanas sacensībām, un Salacgrīvas sievas dalīsies ar reņģēdāju stāstiem.

Tradicionāli jau otro gadu notiks "Skrējiens uz bodi", svaru bumbu celšana, virves vilkšana, mezglu siešana un pašdarbnieku izdarības, kas ievadīs reņģu ēdienu gatavošanas sacīkstes.

Reņģēdāju festivāla idejas autors Dzintris KolātsSintija Ambote

  "Komplimentāri teikts, ka festivāls ir veltīts reņģu cildināšanai - reņģu ķērāji un reņģu ēdāji. Tas viss, protams, tā ir no emocionālā viedokļa.

  Bet festivāla virsuzdevums ir reģionāla ekonomiskā un sociālā rosība. Lai cilvēki sevi paši apzinātos, lai veidotu jaunus produktus, lai strādātu jau kā nelieli uzņēmēji.

  Lai viņiem vienkārši šajā pusē būtu labi, un arī tiem, kas atbrauc, būtu interesanti. Reņģēdāju festivāla galvenie mezgla punkti ir ģimeņu sacensības reņģu ēdienu gatavošanā. Šoreiz nolikumā pierakstīts, ka tam jābūt siltajam. Tad ir liels sektors bērniem, kur viņi var dzīvoties gan kopā ar vecākiem, gan atsevišķi. Tā kā reņģēdāji nav vis pagātnes metaforas apzīmējums, bet pagātne šodien, šajā sestdienā un uz nākotni," stāstīja festivāla idejas autors Dzintris Kolāts.

  Viņš stāstīja, ka cilvēku skaits un tirgotāju skaits, kas piesakās, ar katru gadu pieaug.

   

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti