Salacgrīvā atvērs vietējo ražojumu veikalu

Patlaban Salacgrīvā notiek aktivitātes, lai nākamā gada sākumā varētu atvērt tirdzniecības un izstāžu zāli, kurā tirgotu pašu novadā ražotu produkciju un piedāvātu vietējo uzņēmēju sniegtos pakalpojumus. Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs teic, ka nereti cilvēki dažādas preces meklē pasaulē, nezinot, ka kaut kas līdzīgs top viņam kaimiņos.

Ir panākta vienošanās ar SIA „Firma Madara 89” īpašnieku, ka viņa veikalā Salacgrīvā viena telpa tiks atvēlēta vietējās produkcijas tirdzniecības-izstāžu zālei. Pie tam uzņēmējs ir tik pretimnākošs, ka sola pirmos trīs mēnešus neprasīt nomas maksu. Pēc tam vēl arī pašvaldība ir gatava veselu gadu maksāt šos rēķinus no privatizācijas fonda. Salacgrīvas pašvaldības vadītājs uzskata, ka šis būs tāds sava veida eksperiments. Ja pa šo laiku uzņēmēji būs sapratuši, ka šāds veikals viņiem ir izdevīgs, viņi paši vienosies, kā segt izdevumus turpmāk. 

Patlaban tiek pētīta uzņēmēju interese par šo pašvaldības iniciatīvu. Padomā, ka apsaimniekot veikalu-izstāžu zāli varētu biedrības „Mežābele” pārstāvji, kam jau ir pieredze, jo pieder veikaliņš pilsētā. Interesi par dalību šajā projektā izteikuši jau savi 10 uzņēmēji, kas veikalam-izstāžu zālei tirgošanai gatavi piedāvāt sukādes, tējas, medu, ādas somas, mēbeles. Arī „Brīvais vilnis” sola piedalīties, bet galvenokārt, lai atbalstītu vietējās pašvaldības iniciatīvu, nevis domājot par lielu tirgošanos. Lielformāta produkciju, tāpat arī tūrisma pakalpojumus iecerēts piedāvāt ar reklāmas palīdzību. Tā būs trīs valodās - latviešu, igauņu un angļu.

Līdzīgs projekts, lai celtu saulītē vietējo ražojumus, jau pusotru gadu īstenots  Limbažos. Šeit produkcija izvietota tieši veikala „Madara 93” plauktos. Tiek piedāvāti dažādi pārtikas produkti, medus, ievārījumi, ābolu sula, vīns. Pirktākais preču trijnieks ir „Jumpravdzirnavās” ražoti putraimu izstrādājumi, „Matadora” gaļas konservi, kā arī „Tīnes” austie dvieļi, galdauti, segas, arī dzija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti