Salacā un mazajās upītēs uzdarbojas nēģu maluzvejnieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Vismaz pāris nedēļu nēģu resursu sargātājiem miegs nenāks, jo sācies šo apaļmutnieku nārsta laiks. Valmieras reģionālās vides pārvaldes inspektors Jānis Brants pastāstīja, ka šogad Salacā un tai tuvīnajās mazupītēs jau izņemts 21 nelikumīgi ievietots nēģu murds.

Gluži trillerim līdzīgs stāsts ir par ceturtdien notikušo „maliķu” pieķeršanu Salacgrīvas pagasta „Jennās”. Tās dienas vakarpusē bija plānots reids, lai mēģinātu pieķert aizdomās par nēģu maluzvejniecību turētus vīrus. Bet Valsts policijas Salacgrīvas iecirkņa ceļu policisti aizdomās turēto auto savā ceļā satika jau ap plkst. 11 no rīta. Braucēji centās no policistiem aizbēgt, bet iebrauca strupceļā pie Jennu kūts, pameta auto kūts durvju priekšā un abi vīri iebēga mežā. Auto bagāžas nodalījumā atrada pāris plastmasas maisu, kuros bija 778 nēģi.

Pēc laika atgriezušies, braucēji stāstīja, ka iegājuši mežiņā pēc bērzsulām.

„Es jau paredzēju, ka būs kaut kāds teātris,” - atzīst vides inspektors, kurš savā praksē klausījies ne tikai tādus vien aizdomās par malu zvejniecību pieķerto stāstiņus. Nēģi šobrīd novietoti a/s „Brīvais vilnis” saldētavā līdz lietas izmeklēšanas noslēgumam. Gadījumos, kad vainīgie atzīstas vai arī viņi nav pieķerti, -  ja nēģi dzīvi, tos atlaiž atpakaļ upē, ja nē, nodod Ainažu bērnu slimnīcas rīcībā.

Vides inspektors pastāstīja, ka par auto uzietajiem nēģiem ir aprēķināts 31 120 eiro liels zivju resursiem nodarītais zaudējums. Maksa par nelikumīgi noķertu nēģi ir astoņi eiro, bet tā kā darbība veikta lieguma laikā, tad to reizina ar 5. Tātad katrs nēģītis „maliķim” jau izmaksā 40 eiro. Policijā par notikušo sākta administratīvā lietvedība. Ja tiks pierādīta aizdomās turēto vaina, viņiem draud arī naudas sods līdz pat 430 eiro. Aizdomās par maluzvejniecību pieķertie vīrieši ir Salacgrīvas novada iedzīvotāji. Jāsecina, ka šie vīri patiešām ir lieli nēģu mīļi, jo sestdienas rītā ap plkst. 4 viņi atkal manīti darbojamies pie Salacas.

Nule aizvadītās nedēļas nogales naktis nēģu resursu sargātāji pavadīja reidos un ik nakti tika atklāti upēs ieliktie murdi, visvairāk Salacā. Reidu dalībnieki par savu galveno uzdevumu šobrīd uzskata tieši nēģu murdu izņemšanu, nevis pašu „maliķu” pieķeršanu, kas ir ilgstošs process. Izņemot murdu, uz kādu laiku tiek pārtraukta šī nelikumīgā nodarbe. Murda izgatavošanai tomēr nepieciešams laiks, tas nav aiziet uz veikalu un par pieciem eiro nopirkt jaunu tīklu.

Inspektors uzsver, ka tik bieži reidi ir iespējami tādēļ, ka aktīvi tajos piedalās Vidzemes zvejnieku biedrības vīri, tāpat arī Valsts policijas Salacgrīvas iecirkņa ceļu policisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti