Sakustējies ieilgušais ūdensapgādes un kanalizācijas projekts Judovkas apkaimē Daugavpilī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Piecu miljonu eiro vērtā projekta nodošana ekspluatācijā bija jāveic vēl pērn: tas paredzēja pie pilsētas sistēmas pieslēgt attālāko Daugavpils apkaimi. Taču darbi turpinās joprojām. Neraugoties uz to, SIA “Daugavpils ūdens” pieņēmis lēmumu par pakāpenisku pieslēgumu izveidošanu tajās vietās, kur tīkli jau izbūvēti, un īpašnieki ir gatavi pieslēgties pie centralizētās ūdensvada un kanalizācijas sistēmas. Tiesa, tas ļaus kļūt par “Daugavpils ūdens” klientiem tikai tad, kad būvobjekts pilnībā būs nodots ekspluatācijā. Līdz tam Judovkas iedzīvotājiem joprojām būs jāizmanto savās mājsaimniecībās jau ierastās ērtības. 

356 mājsaimniecībām jeb vairāk kā tūkstotim Judovkas apkaimes iedzīvotāju piecu miljonu vērtais projekts solīja iespēju atteikties no sausajām tualetēm un ūdens akām un pieslēgties pie centralizētajiem tīkliem. Tam bija jānotiek jau pērn. Cerības gaisma tuneļa galā nesen parādījās Tabores ielas namīpašniekiem, tostarp Vladimira ģimenei. 

Viņš sacīja: “Katrā no ieliņām ir kādi nami, kur kaut kādi darbi jau tuvojas nobeigumam. Atkarībā no tā, kurš pirmais iesniegumu iesniedza, tā arī rit tā pieslēgšana. Mūsu mājsaimniecībā veikts pirmais posms, pie mājas jau pievadītas caurules. Tad jau rudenī, kā tur virzīsies projekta gaita, arī reāli pieslēgsimies pie pilsētas ūdens un kanalizācijas sistēmas. Vienmēr jau gribas uz ko labāku tiekties, tāpēc ceram, ka mums saimniecībā kļūs vieglākā sadzīve. Taču pats projekts ir iestrēdzis, tīri organizatoriski nav tādu soļu, lai konkrēti visu projektu pabeigtu un nodotu ekspluatācijā. (..) Tajās vietās, kur „apakšnieks” savu darbus jau ir pabeidzis, tur tad viss ir sakārtots. Bet projekts ilgs vēl diezgan ilgi, jo daudzas ielas vēl nav pat sāktas rakt.” 

To, ka vērienīgais ūdensapgādes un kanalizācijas projekts Judovkas apkaimē ir pamatīgi iekavējies un tam šobrīd neredz galu projekta īstenotāji, apliecināja arī Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes vadītājs Aivars Pudāns. 

“Pašreiz darbi notiek, bet, cik tie veiksmīgi, redz pasūtītājs – “Daugavpils ūdens”. Protams, ka iedzīvotāji nav apmierināti, un arī pats pasūtītājs nav apmierināts ar to darbu, kāds tagad notiek. Kaut kādi lēmumi tiks pieņemti, kā tālāk rīkoties. Jo ir grūti atbildēt, kad tam būs gals, kad tas projekts beigsies,” norādīja Pudāns.

Tāpat viņš skaidroja, kāpēc projekts ievilcies: “Būvdarbi ir saistīti ar zināmām un nezināmām grūtībām, ielas ir šauras, būvbedres ir diezgan sarežģīti izrakt un izlikt izrakto grunti. Pilsētas teritorijā šos darbu veikt ir ļoti sarežģīti, būvniekiem šie darbi bija jāveic līdz pagājušā gada beigām, taču tie ir ieilguši, līgums ir pagarināts, tāpēc iedzīvotāju pacietība ir plīsusi un nāk sūdzības. ''Daugavpils ūdenim'' ir noslēgts līgums ar SIA “Lagron”, un attiecībā pret viņiem ir piemērotas soda sankcijas līdz 10% apmērā no kopējās līguma summas.”

Projekts paredzēja izbūvēt Judovkas apkaimē jaunus maģistrālos ūdensapgādes tīklus vairāk nekā 10 kilometru garumā un kanalizācijas tīklus 9 kilometru garumā, kā arī ierīkot trīs jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas. Tas ļautu vairāk nekā tūkstotim šīs apkaimes iedzīvotāju pieslēgties pie centralizētās sistēmas. Tiesa, iedzīvotājiem par šādu iespēju viedokļi dalās.

“Mēs noteikti gribēsim pieslēgties, iepriekš mums nebija privatizēta zeme, tagad gaidām jauno zemesgrāmatu un varēsim sākt gatavot projekta pieteikumu un pieslēgumu. Jo mums aka ir uz diviem kaimiņiem, un arī ūdens tajā nav tīrs,” tā sacīja kāda no iedzīvotājām.

“Esam gan bez ūdens, gan kanalizācijas. Taču, ja arī būs iespēja pieslēgties, to nedarīsim. Pārāk dārgs tas projekts, un mums nav tik daudz naudas. Jo par pieslēgumu mūsu gadījumā būtu jāšķiras no trim līdz pieciem tūkstošiem eiro,” norādīja kāda cita Judovkas apkaimes iedzīvotāja.

Šobrīd ar “Daugavpils ūdeni” iedzīvotājiem ir saskaņoti ap 60 projektu pieslēgumi, bet, lai sekmētu iedzīvotāju interesi pieslēgties pie pilsētas tīkliem, Daugavpils dome vairākām  kategorijām piedāvā savu līdzfinansējumu līdz 3000 eiro apmērā. Šobrīd uz to pretendē aptuveni 40 mājsaimniecības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti