Sākusies Rīgas velonedēļa

Lai atgādinātu velobraucējiem ceļu satiksmes noteikumus jaunās sezonas sākumā, kā arī atcerētos, kādos sporta un izklaides pasākumos var piedalīties, izmantojot divriteni, ir sākusies Rīgas velonedēļa.

Tās rīkotājs Dainis Kreilis lēš, ka šogad katrs desmitais satiksmes plūsmas dalībnieks ir velosipēdists. Tomēr Rīga vēl joprojām nav gatava velosipēdistiem. No otras puses, zināmas pārmaiņas ir sākušās, un lai arī lēni, tomēr infrastruktūra tiek sakārtota. Viņš aicina velosipēdistus nokāpt no ietvēm un izmantot braucamo daļu, dalot ceļu ar automašīnām.

Veloentuziasti, kas vasarās veic kilometriem garus ceļus pa visu Latviju un kaimiņzemēs vērtē, ka aizvien uzlabojas ceļu stāvoklis Latvijā. "Barona takas" maršruts pagājušā gadā veda 1000 kilometru garumā cauri Igaunijai un Latvijai. To organizēja arī Gatis Dzērve, kurš priekšroku dod bedrainam asfaltam, nevis grants ceļam. Viņš uzsver, būtu labi, ja veloceliņi vītos no vienas Latvijas pilsētas līdz citai, bet pagaidām aicina nodalīt atsevišķu joslu uz lielajiem ceļiem.

Velopārbaucienā "Barona taka", veicot visu garo maršrutu, nav izdevies izmantot veloceliņu, tomēr Dzērve uzskata, ka autovadītāji ņem vērā velobraucējus, jo īpaši, ja viņi ir grupā. Auto pazinējs Pauls Timorts uzskata, ka uz ceļa var sadzīvot.

Kamēr Rīgas velonedēļa tikai sākas, jau 1. maijā tradicionāli notiek arī kritiskās masas brauciens, paredzams, ka tas notiks arī šogad, kad Rīgas ielas teju nekontrolēti piepildīs velobraucēji, atklājot sezonu un atgādinot par sevi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti