Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Vai Latvija gatavojas ES «zelta prezidentūrai»?

Panorāma

Transtaukskābes joprojām atļautas

Notiks Brīvības pieminekļa aprūpes darbi

Sākusies Brīvības pieminekļa plānotā aprūpe

Ir sākusies Brīvības pieminekļa ikgadējā aprūpe. Pašlaik piemineklis ir apjozts ar nožogojumu, lai drīzumā sāktos tīrīšanas un virsmas uzlabošanas darbi. Tāpat tikšot veikti arī nelieli pieminekļa atjaunošanas-restaurācijas darbi.

Piemineklis tiks tīrīts, novērtēts tā tehniskais stāvoklis un vispārīgi uzlabots virsmas stāvoklis, kas iekļauj tādus darbus kā akmens virsmas vispārīgā tīrīšana un bioloģiskā apstrāde, kalcija sāļu (garozu) likvidācija, novecojušā poliuretāna šuvojuma likvidācija pelēkā un sarkanā granīta skulptūru un profiljoslas daļā, bojātā minerālsastāva šuvojuma likvidācija pieminekļa travertīna daļās, korodējušā stiegrojuma attīrīšana no korozijas produktiem konstrukcijās, kā arī travertīna attīrīšana no bioloģiskā apauguma un betona virsmu attīrīšana no kalcija savienojumu izsālījumiem.

Tāpat tiks veikti nelieli pieminekļa atjaunošanas-restaurācijas darbi - poliuretāna šuvju iestrāde, sadurvietu pilnīga attīrīšana un virsmu gruntēšana.

Kā Latvijas Radio pastāstīja "Rīgas pieminekļu aģentūras" direktors Guntis Gailītis, šie darbi ir iepriekš plānoti.

„Zinātņu doktore Inese Sidraba ir izstrādājusi aprūpes programmu pa gadiem, pa termiņiem, pa laika posmiem, un 2013.gadā bija paredzēts šo programmu realizēt. Piemineklis skulpturālās daļas tiks aprūpētas, noņemts viss kas sakrājies no 2006.gada – šuvošana notiks, travertīna, sarkanā, pelēkā granīta attīrīšana. Viss notiek, kā paredzēts monitoringā,” skaidro Gailītis.

Brīvības pieminekļa ikgadējā aprūpe notiks pieredzējuša restauratora vadībā un uzraudzībā saskaņā ar SIA "Slēgakmens" 2009.gada decembrī izstrādāto Brīvības pieminekļa aprūpes programmu 2010. līdz 2013.gadam.

"Rīgas pieminekļu aģentūra" Brīvības pieminekļa ikgadējā aprūpē ieguldīs vairāk nekā 12 tūkstošus latus. Paredzēts, ka praktiskie restaurācijas darbi turpināsies līdz 15. septembrim. Pieminekļa apkopi veiks uzņēmums SIA "Global Project".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt