Panorāma

Jaunā Latvijas vēstniece Lielbritānijā

Panorāma

Otrais Covid-19 vilnis Latvijā maz ticams

Sākušās topošo pedagogu apmācības "Mācītspēks"

Sākušās topošo pedagogu apmācības «Mācītspēks»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Septembrī darbu skolās sāks 100 jaunie skolotāji, kas izturējuši Latvijas Universitātes, Daugavpils Universitātes, Liepājas Universitātes un nodibinājuma „Iespējamā misija” projekta “Mācītspēks” atlasi un konkursu. Tas nozīmē, ka gada laikā viņi iegūs pedagoga kvalifikāciju un paralēli strādās skolās visā Latvijā. Šonedēļ sākušās pirmās intensīvās topošo skolotāju praktiskās apmācības.

Šonedēļ Jelgavā sākušās divu nedēļu intensīvas praktiskās apmācības topošajiem skolotājiem, kas pirmo reizi klases priekšā stāsies septembrī. Šo nedēļu laikā viņi iegūst zināšanas par pedagoģijas pamatiem un psiholoģiju jeb kā strādāt ar bērniem.

Interese uzņemties vienu no grūtākajiem un atbildīgākajiem darbiem – kļūt par skolotāju – projektā “Mācītspēks” izrādījās liela, un par vienu vietu sacentās seši pretendenti. Viņi visi ir gados jauni savas jomas profesionāļi. Nodarbības vada augstskolu mācībspēki. Šoreiz no Latvijas Universitātes. Bez teorētiskā klāt nāk arī praktiskais darbs. Tā katru dienu no rīta līdz pat vēlam vakaram. Šoreiz par to, ka skolotājam jāseko skolēnu darba ritmam.

Daiga Būda septembrī sāks darbu Ādažu vidusskolā, kur būs matemātikas skolotāja. Iepriekš strādājusi ar informāciju tehnoloģijām saistītā nozarē, ikdienā darbojusies starptautiskos projektos ar Vācijas apdrošināšanas kompānijām. "Man šī te pieredze bija 16 gadu garumā. Pēc tam es paņēmu gadu ilgu pauzi, kad strādāju pati ar sevi un nonācu pie secinājuma, ka es gribu darīt darbu ar pievienoto vērtību. To nevar izsvērt algā vai kaut kā tā," norāda Būda.

Septembrī vidusskolās ieviesīs kompetenču mācību saturu, un viņa uzskata, viņai šis ir īstais laiks. "Man tas liekas būtiskākais – vienkārši bērniem iemācīties kļūt laimīgiem. Lai nav tā, kā tas bija manā pieredzē, kad es 30 gados mācījos kursos, kā mīlēt sevi. Vienkārši mācām to bērniem jau skolā," saka Būda.

Dāvis Konopackis pēc vidusskolas studējis Dānijā, pēc tam ārzemēs arī strādājis. Taču tagad izlēmis, kā pats saka, nostabilizēties Kurzemē, un Liepājas 15. vidusskolā viņš mācīs angļu valodu sākumskolas skolēniem. "Apkārtējie mani pamudināja, ka tev padodas mācīt. Tad es laikam sev iegalvoju, ka tiešām padodas un pēdējo piecu gadu laikā izveidojās tas, ka es vēlos kļūt par skolotāju," tā Konopackis .

Viņi visi grib kļūt par skolotājiem, ir pārliecināti projekta autori. Arī visas skolas viņus ļoti grib redzēt tieši pie sevis, jo skolotāju trūkst, un ir ļoti vajadzīga paaudžu nomaiņa. Jau pēc gada viņi visi būs kvalificēti pedagogi.

"Šobrīd viņi jau ir savas jomas speciālisti. Tas, kas nepieciešams, lai strādātu skolā, ir šī pedagoģiskā ievirze un atbalsts, un tas ir tas, ko viņi mācīsies – pedagoģiju, psiholoģiju un  metodoloģiju savā priekšmetā, lai varētu veiksmīgi mācīt bērniem to, ko viņi paši jau zina un iemācīties ko jaunu," saka “Mācītspēks” skolu piesaistes vadītāja Ruta Zaharova.

Plānots, ka nākamnedēļ apmācībās topošie skolotāji uzzinās, kā plānot stundu saturu un kā vadīt darbu klasē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti