Sākts jau trešais kriminālprocess par iespējamu balsu pirkšanu

Tiesībsargāšanas iestādes sākušas trīs izmeklēšanas par iespējamu balsu pirkšanu pašvaldību vēlēšanās. Fiksēti arī vairāki gadījumi, kad laikus nebija novākti partiju aģitācijas materiāli.

Salīdzinot ar iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām, šajās policijai darba ir mazāk. Piemēram, pie viena no lielākā vēlēšanu iecirkņa Jūrmalā, Kauguros allaž ir novēroti dažādi pārkāpumi. Pirms pagājušajām vēlēšanām visapkārt iecirknim uz ietvēm bija uzkrāsotas vienas partijas reklāmas. Taču šajās vēlēšanās viss ir mierīgi.

“Citus gadus ir bijis interesantāk. Tieša [balsu] pirkšana, aģitācija bijusi tepat priekšpusē. Bet šodien viss ir mierīgi,” sacīja vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs Didzis Tolmanis.

Tomēr to nevar teikt par citām vietām Latvijā. Drošības policija no vairākiem reģioniem saņēmusi signālus par iespējamu vēlētāju balsu pirkšanu. Signāli nākuši par dažādām partijām.

Drošības policija apstiprinājusi, ka tā pārbauda informāciju par iespējamu balsu pirkšanu Rēzeknē, kur par to aizdomas radās vēlēšanu komisijai, un Jēkabpilī. Par to ziņoja iedzīvotāji sociālajos tīklos. 

Policijā sākti divi kriminālprocesi par neslavas celšanu diviem deputātu kandidātiem. Runa ir par Alūksni un Balviem. “Abos gadījumos bija identisks scenārijs, vienā gadījumā uz ielas, otrā – kāpņu telpā bija sagatavoti datoru salikumā materiāli, kas ceļ neslavu deputāta kandidātam. Šie kandidāti paši vērsās ar iesniegumu policijā,” stāsta policijas pārstāvis Artis Velšs.

Valsts policija reģistrējusi vairāk nekā 20 notikumus, kas lielākoties saistīti ar laikā nenovāktiem aģitācijas materiāliem. Atstāti bukleti publiskās vietās, kāds dalījis pildspalvas pie iecirkņa, sūtītas aģitācijas īsziņas.

Jau ziņots, ka piektdien un sestdien DP no dažādiem Latvijas reģioniem saņēmusi signālus par iespējamo vēlētāju balsu pirkšanu. Signāli saņemti no dažādiem reģioniem saistībā ar dažādām partijām.

DP piektdien paziņoja, ka sākusi divus kriminālprocesus par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus. Ņemot vērā, ka izmeklēšana aktīvi turpinās DP neatklāj vai kriminālprocesi sākti par faktu vai pret kādu personu. Kriminālprocesi sākti pēc Krimināllikuma panta par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus - pazīmēm.

DP atgādina, ka pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā dienests strādā pastiprinātā režīmā. DP aicina Latvijas iedzīvotājus informēt DP par gadījumiem, kad personai ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli un nemateriāli labumi par viņas balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt