Sākta izmeklēšana par «UAVFactory» drona incidentu; ražotājam uz laiku aptur atļauju paaugstināta riska lidojumiem

Ir sākta izmeklēšana par SIA "UAVFactory" piederošā drona pazušanas gadījumu. Līdz lietas apstākļu noskaidrošanai apturēta uzņēmumam izsniegtā atļauju paaugstināta riska bezpilota gaisa kuģu lidojumiem, aģentūru LETA informēja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs Aivis Vincevs.

Viņš apstiprināja, ka testa lidojuma laikā pazudušais un, iespējams, joprojām nekontrolēti lidojošais drons ir SIA "UAVFactory" īpašums. "Uzņēmumam ir izsniegta ilgtermiņa atļauja paaugstināta riska lidojumu veikšanai, kā arī uzņēmumā strādājošie tālvadības piloti ir nokārtojuši attiecīgas zināšanu pārbaudes," skaidroja CAA pārstāvis.

Vincevs norādīja, ka svētdien, 3.maijā, CAA ir pieņēmusi lēmumu līdz lietas apstākļu noskaidrošanai apturēt SIA "UAVFactory" izsniegto atļauju paaugstināta riska bezpilota gaisa kuģa lidojumiem. Negadījuma iemesli tiks skaidroti izmeklēšanas gaitā, piebilda aģentūras komunikācijas vadītājs.

Iedzīvotāji, kuri pamana 5,5 metrus plato un 3,5 metrus garo bezpilota gaisa kuģi, tiek aicināti nekavējoties sazināties ar Aviācijas meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru pa tālruņiem 29 337 238 vai 65 703 988.

KONTEKSTS:

Otro dienu tiek meklēts drons, pār kuru kontrole pazaudēta 2. maijā.  Lidojošais gaisa kuģis ir apmēram 3,5 metrus plats un 5,5 metrus garš, bet sver aptuveni 26 kilogramus. Drona lidojuma ātrums varētu būt aptuveni 70 kilometri stundā.

Līdz tā atrašanai ierobežojumi Latvijas gaisa telpā, tostarp slēgta lidostas “Rīga” gaisa telpa.  Tādēļ "SmartLynx" lidmašīna Urumči–Rīga bija spiesta nolaisties rezerves lidostā Tallinā.

Drona meklēšanā iesaista NBS un Valsts robežsardzi, tostarp iesaistīta armijas lidmašīna "An-2" ar nepieciešamo ekspertīzi un aprīkojumu drona vadības atgūšanai. Sestdien pazudušā nekontrolētā drona meklēšanā tika izmantots arī helikopters "Mi-17".

Drons ražots un pieder uzņēmumam SIA "UAVFactory". Incidents noticis testa laikā. Uzņēmumam ir līgums ar NBS, kas tā piegādātos produktus sauc par kvalitatīviem.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti