Sākta aptauja par mājsaimniecību sociālekonomiskajiem apstākļiem

No šā gada 1. februāra līdz 30. jūnijam visā Latvijā norisinās Centrālās statistikas pārvaldes ikgadējā iedzīvotāju aptauja.

Šāda aptauja, kuras ietvaros iedzīvotāji tiks izvaicāti par aizvadītajā gadā gūtajiem ienākumiem, sadzīves apstākļiem mājsaimniecībā, veselības stāvokļa pašnovērtējumu un dažādiem citiem sociālekonomiskiem raksturojumiem, vienlaikus notiek visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Tās rezultāti tiek izmantoti, piemēram, nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju skaita un ienākumu nevienlīdzību raksturojošā Džini koeficienta aprēķināšanai. Latvijā šogad plānots aptaujāt 8000 mājsaimniecību, kas atlasītas ar nejaušās izlases metodi.

Sanda Rieksta: Par mājsaimniecību aptauju
00:00 / 00:26
Lejuplādēt
Centrālās Statistikas pārvaldes pārstāve Sanda Rieksta pastāstīja, ka pārvalde aicina piedalīties aptaujā tikai tos iedzīvotājus, kuri saņēmuši pārvaldes uzaicinājuma vēstuli.  

Turklāt līdz pat 14.februārim ir iespēja uz visiem jautājumiem atbildēt internetā, Statistikas pārvaldes mājaslapā. Pagājušajā gadā šādā veidā atbildēja pavisam 475 mājsaimniecības.

 Statistikas pārvaldes intervētājs sazināsies ar visiem iedzīvotājiem, kuri neatbildēja internetā, un intervija notiks vai nu pa telefonu, vai nu statistikas pārvaldes intervētāji dosies uz mājām.  Iepriekš ikviena mājsaimniecība saņems vēstuli no Statistikas pārvaldes, kurā būs norādīts intervētāja kontaktinformācija un, ierodoties mājās, viņš uzrādīs savu intervētāju apliecība ar fotogrāfiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti