Dienas ziņas

Kuldīgā būs mobilā asfalta rūpnīca

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sāksies militārās mācības «Namejs»

Sāksies militārās mācības «Namejs»

Lai pārbaudītu Latvijas armijas kaujas spējas un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei, nākamnedēļ sāksies militārās mācības "Namejs". Iedzīvotāji aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus poligoniem un tehnikas aprīkojuma izvietošanu dažādās Latvijas vietās.

Mācību uzdevums ir pilnveidot bruņoto spēku komandvadību, stiprināt sadarbību starp vienībām, pārbaudīt spēju uzņemt sabiedroto valstu karavīrus. Šoreiz mācībām būs divas fāzes – tiks trenētas darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos un tiks izspēlēts konvencionālā apdraudējuma scenārijs.

Piedalīsies apmēram 10 000 karavīru, tostarp no ASV, Polijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Lietuvas. Militārie vingrinājumi ilgs mēnesi. Tie sāksies nākamnedēļ un ilgs līdz 3. oktobrim. 

"40 mācībās piedalās pilnīgi visi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) veidi un vienības un arī sabiedroto spēki, NATO kaujas grupa un arī sabiedrotie, kas uzaicināti papildus mācībām nodrošināt iedomāto pretinieku. Mācības notiks visā Latvijas teritorijā. Karavīru pārvietošanās būs redzama praktiski visur. Mācības pamatā notiks poligonos. Mācību vietas saskaņotas ar civilajām un valsts institūcijām," sacīja NBS Apvienotā štāba Operatīvās pārvaldes priekšnieks Māris Simsons.

Šoreiz mācības "Namejs" notiks saspringtā gaisotnē. Treniņi notiks paralēli Krievijas militārajām mācībām "Zapad". Pēdējos gados "Zapad" ir vieni no vērienīgākajiem treniņiem, ko Maskava rīko. Tajos piedalīsies arī Baltkrievijas armija. Tas, ka Aleksandra Lukašenko režīms ir izvērsis hibrīdkaru pret Latviju un atvēris slūžas migrantu krīzei, padara mācību norisi neprognozējamu.

 

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti