Dienas ziņas

Rundāles novadā attālināti mācās arī bērnudārznieki

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sāks valsts galvenā autoceļa pārbūvi Salacgrīvā

Sāks valsts galvenā autoceļa pārbūvi Salacgrīvā

Sarunas par tranzīta ielas sakārtošanu cauri Salacgrīvai, kas ir A1 šosejas posms, sāktas jau pirms vairākiem gadiem. Beidzot projekts saskaņots, apstiprināts un tam piešķirts finansējums. Veicamie būvdarbi paredz  nozīmīgas izmaiņas, lai mazinātu sastrēgumus pilsētā, uzlabotu satiksmes un gājēju drošību, ērtību un brauktuves kvalitāti.

Nupat Salacgrīvas novada domē norisinājās pirmā sanāksme ar ceļu būves firmu SIA ”Binders” par darbu uzsākšanu autoceļa A1 posma pārbūvē Salacgrīvā, kas ir ļoti nozīmīgs un ilgi gaidīts notikums vietējiem iedzīvotājiem. Projekts par tranzīta ielas sakārtošanu uzsākts pirms pieciem gadiem, un tas paredz ielas pilnu rekonstrukciju ar visu komunikāciju nomaiņu.

"Šis projekts ir vienlaicīgi arī ļoti sarežģīts, jo īsti apvedceļa arī nav pilsētā, kur novadīt transporta plūsmu, tā kā tas ir sarežģīts uzdevums un grūtības būs. Svarīgi laikus informēt iedzīvotājus par iespējamām grūtībām, kas parādīsies attiecīga posma būvē vai attiecīgu darbu darot, lai cilvēki nesēž neziņā. Un par šo komunikāciju mums no iepriekšējiem objektiem ir pieredze, kas ir ārkārtīgi svarīgi," sacīja Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

Ļoti būtisks ieguvums - uzlabosies satiksmes drošība, jo ik dienu cauri pilsētai izbrauc liels skaits kravas automašīnu. Un arī pašiem kravas auto vadītājiem pēc pārbūves būs ērtāk iebraukt degvielas uzpildes stacijā, kas līdz šim ir sagādājis grūtības. "Via Baltica" posms urbānās vides zonā ir pēdējais posms apjomīgā projekta realizācijā.

“Svarīgi darīt visu maksimālo, lai mazinātu sastrēgumus, jo "Via Baltica" ir ļoti noslogota, it īpaši ar smago transportu. Varbūt šobrīd ir tas labākais brīdis, ātri sākt darboties, kamēr tūrisma plūsmas nav atjaunojušās, it īpaši vasaras periodā; šobrīd pamatplūsma ir smagais kravas transports," saka Straubergs.

Būvdarbu veicēja, ceļu būves firmas SIA ”Binders” pārstāvji norāda, ka galvenais izaicinājums būvniekam šādā objektā ir satiksmes organizācija, jo tranzīta iela ved cauri pilsētai.

“Projekts ir gana apjomīgs, Salacgrīvā pēdējos gados tāds lielākais, līguma summa nedaudz vairāk kā 3 miljoni. No būvniecības viedokļa ir savi priekšlikumi, jo mēs jau ne pirmo tranzīta ielu būvējam, un zinām visas šīs nianses, ar ko nākas sastapties ne tikai mums kā būvniekiem, bet arī apkārtējiem iedzīvotājiem un tiem, kas pārvietojas ar automobiļiem, tas viss atsauksies gan uz pilsētas iekšējo dzīvi, gan uz tranzīta ielas izmantotājiem," skaidro "Bindera" atbildīgais būvdarbu vadītājs Armands Vēveris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti