Sāks projektēt Zaķusalas televīzijas torņa rekonstrukciju; dokumenti vien izmaksās teju divus miljonus eiro

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) ceturtdien, 13.aprīlī, plāno parakstīt līgumu ar uzņēmumu “Nams”, kas ar 1,839 miljonu eiro piedāvājumu konkursā izvēlēts kā Rīgas radio un televīzijas stacijas jeb Zaķusalas TV torņa rekonstrukcijas projekta autors.

Šos darbus televīzijas centrs plānojis jau piecus gadus, un projekta izgatavošanas izmaksas sākotnēji tika lēstas par gandrīz četrsimt tūkstošiem mazākas.

Valsts radio un televīzijas centra vadītājs Jānis Bokta stāsta par Zaķusalas televīzijas torņa pārbūves ieceri: “Viens ir uzlabot tās inženiertehniskās platformas, kas nepieciešamas mūsu pamatbiznesa nodrošināšanai. Otra lieta – mēs plānojam izveidot vienotu darbavietu LVRTC kolektīvam. Šobrīd mēs esam izvietoti trīs dažādās vietās Rīgā. Un trešā  lieta – padarīt to objektu pieejamu sabiedrībai, paredzot vietu gan zinātnes un inovācijas centram, gan restorānam.”

Paredzēts, ka Zaķusalas torņa atjaunošanas darbus projektēs nākamos divus gadus, bet pēc tam tiks meklēts pats rekonstrukcijas veicējs. Bokta paredz, ka būvdarbi varētu izmaksāt “desmit un vairāk miljonus”, bet precīzi to varēs pateikt pēc projekta izstrādes.

Valsts radio un televīzijas centra vadītājs Jānis Bokta
  3 komentāri
  Uldis
  Ar tādu darbošanos kā Latvijā pieņemts tālāk par projektu arī netiks. Pie tam, cik Latvijā ir projektēšanas biroji ar tāda līmeņa ēku projektēšanas pieredzi, kaut vai papīru pienesēju līmenī? Atgādināšu, mūsu TV tornis ir augstākais TV tornis ES, un trešais augstākais Eiropā un 15.augstākais pasaulē!
  ..
  Divi miljoni par projekta sagatavošanu?? Un pat tās izmaksas izauga par 400 000? Tas ir kaut kāds debils joks? Arhitektu firmas veselu dzīvojamo kompleksu par pārsimt tūkstošiem projektē, a šeit vajag divus miljonus jau gatavas ēkas renovācijas plāniem? Varbūt laiks izbeigt mīzt tautai sejā?
  Ar to dokumentāciju
  tak var nolīmēt visu torni. Stāvēs stabili vēl kādus gadus.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti