Dienas ziņas

Pieņem likumu Latgales SEZ izveidei

Dienas ziņas

Kādreizējā Tomes skolā iekārto muzeju

Kuldīgā rekonstruē novada sporta skolu

Sākot iecerētā Kuldīgas baseina būvniecību, darbu netrūka arī arheologiem

Piektdien Kuldīgas novada sporta skolas sienā iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Sporta skola, kas atrodas vecpilsētā, tiek rekonstruēta, bet peldbaseins būvēts no jauna. Vērienīgākā Kuldīgas novada projektā darbu netrūcis arī arheologiem.

Kapsulā iegulst Latvijas Peldēšanas federācijas medaļa,  20.maija vietējā laikraksta “Kurzemnieks” izdevums un vēstījums nākamajām paaudzēm par šā brīža Kuldīgas novada vērienīgāko projektu – novada sporta skolas rekonstrukciju un jauna peldbaseina būvniecību pie tā. Sporta skola iegūs mūsdienīgas telpas riteņbraukšanas nodaļai, piemēram, noliktavas, ģērbtuves, darbnīcas, arī šaha un dambretes nodarbības būs atbilstošās telpās, būs uzlabota arī sporta zāle.

Tomēr par lielāko ieguvumu ikviens atzīst peldbaseinu – ar četriem celiņiem 25 metru garumā. Pirms rekonstrukcijas skolā bija daudz īsāks un jau novecojis peldbaseins.

“Peldēšana – pamats visiem sporta veidiem, kas attīsta  jebkuru cilvēku fiziski, un veselība ir pats galvenais novada iedzīvotājiem,” saka Kuldīgas novada sporta skolas direktors Agris Kimbors.

Kuldīgas novada sporta skolas ēka atrodas valsts nozīmes pilsētas vēsturiskajā centrā un ir valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa “Kuldīgas senpilsēta” daļa. Sākot veikt būvdarbus, tur jau atrasti 19.gadsimta koka ūdensvada fragmenti, senais bruģis un organisko vielu slānis. “Ir sarežģītāk, rokot pamatus, arheologiem vajadzēja katru zemes gabalu pārmeklēt,” stāsta būvfirmas “Abora” šī objekta projekta vadītājs Aigars Priednieks.

Šodien redzamā apbūve šai daļā veidojusies 19.gadsimta otrajā pusē, kalpojusi vācu biedrību vajadzībām un bijusi Kuldīgas sabiedriskās dzīves centrs līdz pat 20.gadsimta sākumam. Viegls uzdevums nebija arī arhitektiem šai vietā projektēt atbilstošu jaunbūvi – peldbaseinu. Savulaik te esot bijušas palīgbūves. “Tas savā mērā bija kā iemesls un pamats iedvesmai. Šī būve varētu būt ar arhitektūru, kas zināmā mērā atgādinātu palīgbūves – šķūņus, koka arhitektūru Kuldīgā,” atklāj arhitekte Diāna Zalāne.

Plānots, ka baseina būvniecības darbi noslēgsies nākamā gada pavasarī un kopumā izmaksās 2,21 miljonu eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti