Dienas ziņas

Intensīvā snigšana apgrūtina skolēnu pārvadājumus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sākas pieteikšanās «Ēnu dienai»

Sākas skolēnu pieteikšanās Ēnu dienai

Ēnu diena ir iespēja uzzināt to, ko, sēžot skolas solā, uzzināt nevar.  Šogad skolēni uz Latvijas uzņēmumiem dosies 13. februārī, un no pirmdienas, 14. janvāra, jau sākusies pieteikšanās.

Ēnu dienā skolēni nevis ies uz skolu, bet dosies ēnot savu iespējamās nākotnes profesijas pārstāvi, tā pārliecinoties, vai tiešām šī būs īstā profesija. Pērn šo iespēju izmantoja vairāk nekā 49 000 skolēnu. Lielāko interesi raisīja, piemēram, aviācija, valsts pārvalde un medicīna. Organizētāji stāsta, ka ik gadu arvien palielinās profesiju un uzņēmumu skaits, kas skolēniem dod iespēju ēnot profesiju pārstāvjus.

"Mēs uzņēmumus esam aicinājuši arī publicēt tās vakances, kuras nav tik tipiskas viņu konkrētajam uzņēmumam, jo mēs gribam parādīt to, ka uzņēmumi ir ārkārtīgi plaši. Ar ļoti dažādām profesijām. Ka, teiksim, programmēšanas uzņēmumā nestrādā tikai programmētāji, bet tur ir arī sabiedrisko attiecību speciālisti, tur ir personāldaļas cilvēki. Ļoti dažāds un plašs profesiju klāsts," skaidro "Junior Achievement Latvija" valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Ēnu dienas rīkotāji atgādina – lai diena būtu izdevusies, nepieciešams kārtīgi sagatavoties, izpētot informāciju par uzņēmumu un profesijām. Jāatceras arī tas, ka uz vietām, kur pieteikušies vairāki skolēni, notiks atlase kā īstā darba tirgū. Tādēļ nevajadzētu aizmirst motivācijas vēstulē pamatot savu izvēli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti