Panorāma

Vaiņodē būvē NBS noliktavu kompleksu

Panorāma

Ar Latvijas atbalstu Gruzijā tapis bērnudārzs

«Saber Strike» lauka taktiskais vingrinājums Ādažos

Sākas «Saber Strike» mācības Ādažos

Vienoti ne tikai tad, kad vajadzīga militāra aizsardzība, bet jebkuras krīzes brīžos – ar šādu  vadmotīvu Latvijā šodien sākās “Saber Strike” mācības. Tajās bez Latvijas karavīriem piedalās gandrīz 2000 karavīru no ASV, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas un Lietuvas.

"Saber Strike" ir daļa no daudz plašākām mācībām, kurās kopumā piedalās 10 000 karavīru no 13 valstīm. To organizēšana jau esot labas mācības. "Jo, ko tas dod - tas māca mūs strādāt kopā, tā māca dažādos kultūras aspektus, kas ir mūsu armijām, ko mūsu karavīri dara un kā dara. Līdz ar to pat mācību uzdevuma izveidošana ir ļoti svarīga, mācoties strādāt kopā," saka brigādes ģenerālis, mācību vadītājs Bleiks Ortners.

Turklāt runa ir ne vien par sadarbību militāras kaujas apstākļos, bet jebkurā lielā krīzē. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku štāba ģenerālmajors Juris Zeibārts atzīst, ka tieši kontaktu dibināšana ir būtisks šo mācību aspekts.

"Tieši šādā veidā jebkuras starptautiskās mācības ir ne tikai profesionālo iemaņu veicināšana, bet arī profesionālo kontaktu dibināšana" saka ģenerālmajors, NBS štāba priekšnieks Juris Zeibārts.

Sestdien Ādažos spēkus izmēģināja ASV kaujas tanku "M1 Abrams" darbību. Katrā tankā ir četri cilvēki - stūrmanis, kas vada tanku, cilvēks, kas atbildīgs par tanka ieroču pielādēšanu, artilērists, kas atbild par mērķēšanu, kā arī komandieris, kas uzrauga visu procesu kopumā.

Tanki uz Latviju atvesti no Norvēģijas, kur sabiedrotie līdz ar citu bruņutehniku un munīciju tos glabā īpaši ierīkotās klinšu alās, lai teorētiska konflikta gadījumā Eiropā tie jau šeit atrastos un nebūtu jāmēro tālais ceļš no Amerikas. Pēc tanku nogādāšanas Ādažos tiem vajadzēja veikt pārbaudi. "Tas ko mēs darām, mēs testējam ekipējumu, tā darbību visos etapos," pastāsta tanka komandieris Daniels Džeikobs.

Turpmākajās dienās tie piedalīsies kaujas simulāciju izspēlē kopā ar latviešu un citu valstu kājniekiem. Mācības "Saber Strike" notiek jau kopš 2010. gada un laika gaitā mainās to uzdevums – sākotnēji mācības bija vairāk vērstas starptautisko miera uzturēšanas misiju vajadzībām. Tagad lielāks uzsvars tiek likts uz pieredzes apgūšanu konvencionālā kara gadījumam. Mācības Latvijā norisināsies līdz par 21. jūnijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti