Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Atsākas koncerti - atkal būs iespēja uzdziedāt. Intervija ar Ainaru Mielavu

Sākas Rimi Rīgas maratona labdarības iniciatīva «Labas gribas kilometri»

Sākas Rīgas maratona labdarības akcija palīdzībai bērniem ar kustību traucējumiem

Svinīgā skrējienā kopā ar bērniem, kam ir kustību traucējumi, piektdien uz AB dambja startēja "Rimi" Rīgas maratona labdarības iniciatīva, lai rosinātu aktīva dzīvesveida atbalstītājus noskriet par tiem, kas paši to nevar nevar, un ziedotu bērniem ar ierobežotām kustību iespējām.

Akcija “Labas gribas kilometri” maratona 30.jubilejā risinās sadarbībā ar "Rimi", Bērnu slimnīcas fondu un Latvijas Televīziju.

Reģistrēties skrējienam var Rīgas maratona skriešanas klubā, skriet un kilometrus vākt attālināti ir iespējams jebkurā vietā Latvijā, savukārt ziedojums veicams Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā. Iniciatīva ilgs līdz 27. jūlija vakaram, kad saziedotos līdzekļus svinīgi nodos Bērnu slimnīcas fondam. Organizatori cer, ka maratona 30.jubilejai par godu skrējēji būs aktīvi “Labas gribas kilometru” vācēji, kā arī aicina iespēju robežās ziedot eiro par katru noskrieto kilometru.

Lai arī Covid-19 dēļ ieviestie pasākumu ierobežojumi liedz pulcēties vairāk nekā 1000 dalībniekiem, ar Rīgas maratona virtuālā skriešanas kluba palīdzību organizatori cer virtuāli pulcēt būtiski lielāku dalībnieku skaitu, jo

“Labas gribas kilometrus”, reģistrējoties skriešanas klubā, varēs noskriet jebkurā vietā Latvijā.

Dalībnieki aicināti noskriet jebkuru spēkiem atbilstošu distanci. Visus skrējienus, ko dalībnieks veiks akcijas laikā, pieskaitīs katra kopējam kilometru ieguldījumam

Labdarības iniciatīvas mērķis ir gan vākt ziedojumus bērniem ar kustību traucējumiem, gan vienlaikus pievērst uzmanību viņu iesaistīšanai pasākumos un aktivitātēs, ļaujot būt un justies iekļautiem sabiedrībā.

Rīgas maratona rīkotāji kopā ar "Rimi" akcijā veiks sākotnēju ziedojumu 2000 eiro, bet cer arī uz skrējēju komūnas atsaucību un aktivitāti. Organizatori aicina skriet vai soļot kaut katru dienu.

"Ziedojumi būs brīnišķīga dāvana "Rimi" Rīgas maratonam 30. jubilejā un mums katram pašam ar labi padarīta darba sajūtu. Kā simbolisku balvu par pieveiktajiem kilometriem un ziedojumu katrs dalībnieks par piemiņu saņems atšķirības zīmi – spilgti dzeltenas kurpju šņores,” pastāstīja maratona direktors Aigars Nords. 

Visi interesenti var doties “Labas gribas kilometru” pastaigā vai skrējienā, iepriekš reģistrējoties gan Rīgas maratona Skriešanas klubā, gan izaicinājumā “Labas gribas kilometri”.

Par “Labas gribas kilometru” fizisko mājvietu jeb pulcēšanās vietu koptreniņiem ir izvēlēta uz mēnesi automašīnām slēgtā Tērbatas iela pie Dzirnavu ielas. Tur nākamnedēļ izvietos maratona jubilejas un “Labas gribas kilometru” arku, kas ļaus visiem labdarības iniciatīvas atbalstītājiem gan sākt savus “Labas gribas kilometrus”, gan finišēt, un kā piemiņas zīmi iemūžināt to foto momentā. Arī ierastie trešdienu un ceturtdienu treniņi plkst. 19 tiks pārcelti ar startu Tērbatas ielā, vēršot vēl lielāku uzmanību idejai par skriešanu un ziedošanu.

Svētdien, 26. jūlijā, plkst. 10 maratona organizatori aicina visus pulcēties pie arkas, lai klātienē un kopīgi pieveiktu “Labas gribas kilometrus”, ziedotu un par piemiņu uztaisītu kopbildi, saņemot arī īpašo atšķirības zīmi – koši dzeltenās kurpju šņores. 27. jūlija vakarā turpat pie arkas Tērbatas ielā visus saziedotos līdzekļus nodos Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētājas Lienes Dambiņas pārvaldībā.

“Bērniem ar kustību traucējumiem ir nepieciešamas gan dienas, gan nakts ortozes, kas maksā vairākus tūkstošus. Un tāpat kā jebkurš bērns katru gadu izaug no savām drēbēm un apaviem, arī šie bērni izaug no ortozēm, un viņiem ir nepieciešamas jaunas," paskaidroja Dambiņa. "Visus saziedotos līdzekļus novirzīsim palīglīdzekļu un īpašu apavu iegādei, lai bērni ar kustību traucējumiem kādu dienu varētu nostaigāt vai noskriet saviem spēkiem atbilstošas distances."

Ziedot būs iespējams arī visos "Rimi" veikalos pie kasēm. Katrs ziedotājs "Rimi" hipermārketos Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Jelgavā un Rīgā “Spicē” un “Alfā” informācijas centrā varēs saņemt spilgti dzeltenas kurpju šņores, kas kalpos kā atšķirības un atpazīstamības zīme turpmākajos skriešanas pasākumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt