Sākas pieteikšanās studijām klātienē

Visi studēt gribētāji, sākot ar pirmdienu, 27. jūliju, var klātienē pieteikties studijām. Tiem, kuri to izdarījuši attālināti, tik un tā elektroniskais pieteikums jāapstiprina klātienē, ja to pieprasa konkrētā augstskola.

Pieteikums klātienē nav jāapstiprina katrā augstskolā atsevišķi – to var izdarīt vienreiz par visiem pieteikumiem tā saucamajā vienotajā uzņemšanā iesaistīto augstskolu pieteikuma pieņemšanas punktā.  

Izveidot un apstiprināt pieteikumu elektroniski, neierodoties klātienē, topošais students var, piemēram, ja vidējā izglītība iegūta šajā vai pagājušajā gadā, ja nav priekšrocības uzņemšanas konkursā un ja studētgribētājs nav atbrīvots no reģistrācijas maksas.

Ikviens var mēģināt pieteikties studijām elektroniski portālā “Latvija.lv”, bet pieteikums būs jāapstiprina klātienē, ja portālā parādīsies attiecīgais paziņojums.

No piedāvāto augstskolu studiju programmu klāsta vienotajā pieteikumā studijām var norādīt pat desmit studiju programmas.

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) tiem, kam ir drošs elektroniskais paraksts, visu uzņemšanas procesu, sākot no dokumentu iesniegšanas un beidzot ar studiju līgumu parakstīšanu, iespējams kārtot elektroniski.

Joprojām savu pieteikumu studijām var iesniegt arī klātienē - RTU uzņemšanas punktā Ķīpsalā. Maksa par pieteikumu ir 35 eiro.

“Cilvēki varbūt sākumā ir diezgan nedroši, bet man liekas, viņi atnāk pie mums parunāties, pie katras fakultātes pārstāvjiem, un ir redzama tā studentu degsme un vēlme mācīties, būt jaunā vidē un attīstīties,” stāstīja RTU pārstāve Elīna Ivanova.

Tehniskās universitātes iecienītāku studiju pieciniekā ir informāciju tehnoloģijas, datorsistēmas, būvniecība, arhitektūra un adaptronika, kas apvieno viedās tehnoloģijas un elektrotehniku.

Latvijas Universitātē elektroniskā pieteikuma apstiprināšana vai pieteikuma iesniegšana klātienē norisināsies līdz nākamās nedēļas pirmdienai gan filiālēs, gan citos vienotajā uzņemšanā iesaistīto augstskolu punktos.

Universitāte paredz, ka šogad līdzīgi kā pēdējos gadu desmitos populārākās būs datorzinību, juridiskā, komunikāciju, kā arī medicīnas programmas. Pagaidām plānots, ka pamatā studijas notiks ierastajā režīmā klātienē.

Savukārt Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), kur iespējams pieteikumu iesniegt pilnībā attālināti, daudzi izvēlas ierasties klātienē, lai pakonsultētos, uzdotu sev svarīgus jautājumus. Un, piemēram, uzzinātu, ka jau šobrīd nolemts, ka pirmajā mācību gada mēnesī studijas notiks tālmācībā, bet pirmkursniekiem – daļēji attālināti.

“Šobrīd uzņemšanas laikā mēs reflektantus informējam par šādu scenāriju akadēmiskā gada sākumā, un jāsaka, ka ir ļoti saprotoša attieksme,” sacīja RSU studentu servisa direktore Indra Treija.

Trešajā dokumentu pieņemšanās dienā iecienītākās studiju programmas Rīgas Stradiņa universitātē ir medicīna, fizioterapija, uzturs, bet sociālo zinātņu studiju programmā līderos ir psiholoģija, starptautiskais mārketings un reklāma, kā arī tiesību zinātnes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt