Sadaļas Sadaļas

Sākas oficiālā peldsezona: Neiesaka peldēties Dubultu pludmalē

Sākusies oficiālā peldsezona, un ir veikti pirmās peldvietu ūdens kvalitātes analīzes, informē Veselības inspekcija (VI). Mikrobioloģiskais piesārņojums ir konstatēts Dubultu pludmales peldvietas ūdens paraugos, tādēļ šajā peldvietā iesaka nepeldēties. Pārējās 53 oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte ir atbilstoša un peldēties ir atļauts.

Šogad valsts budžeta finansēts monitorings tiks veikts 54 peldvietās. Oficiālo peldvietu sarakstu ir papildinājušas trīs jaunas peldvietas: "Rumbula"  Daugavā pie Kvadrāta ielas, Rīgā, Lielupes
peldvieta Jūrmalā, Ezeru ielā un Limbažos Lielezera peldvieta.

Ūdens kvalitāti jūras un iekšzemes peldvietās speciālisti pārbaudīs visu peldsezonu no 15. maija līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi.

Peldsezonā tiks pārbaudīts, vai peldvietās tiek ievērotas peldvietu uzturēšanas un higiēnas prasības.

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, Inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties. Ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām - maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem,  kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Par izmeklējumu rezultātiem tiks informēts peldvietas apsaimniekotājs un iedzīvotāji.

Arī šajā peldsezonā peldvietās jāizvieto informatīvās zīmes par ilglaicīgās peldvietu ūdens kvalitātes novērtējumu, ņemot vērā pēdējos četrus gadus. Ilglaicīgās peldvietu ūdens kvalitātes novērtējums četru gadu ilgā laika posmā liecina, ka lielākā daļā peldvietu ir izcilas vai arī labas kvalitātes ūdens.

Peldvietas apsaimniekotājam blakus informatīvām zīmēm, uz kurām attēlots peldvietas ūdens ilglaicīgās kvalitātes novērtējums, peldēšanās ierobežojumu gadījumos būs jāizvieto informatīvā zīme -  "Ieteikums nepeldēties" vai "Peldēties aizliegts". Ja ierobežojumi nebūs noteikti, tiks izvietota informācija "Peldēties atļauts".

VI speciālisti peldvietu ūdens kvalitāti pārbauda gan laboratoriski, gan vizuāli parauga ņemšanas laikā. Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji – fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki. Novērtējot vizuāli, īpašu uzmanību Inspekcijas vides speciālisti pievērš netipiskai ūdens krāsai, noturīgām putām, peldošiem un citiem atkritumiem ūdenī, naftas produktiem, zilaļģu vai zaļaļģu savairošanās procesam jeb ūdens "ziedēšanai".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt