Sākas militāro mācību «Baltic Protector 2019» Latvijas sadaļas aktīvā fāze

Šodien sāksies Apvienoto reaģēšanas spēku militāro mācību “Baltic Protector 2019” Latvijas sadaļas aktīvā fāze. Mācību laikā Latvijas un sabiedroto bruņotie spēki trenēs sadarbību un savienojamību jūras un sauszemes operāciju uzdevumu izpildē.

No šodienas līdz 5. jūlijam norisināsies sauszemes mācību operāciju aktīvā fāze. Tā pārsvarā norisināsies Skrundas pusē. Mācību laikā iedzīvotāji varēs novērot karavīru un zemessargu pārvietošanos dažādās Latvijas vietās. Būs intensīvāka militārās tehnikas pārvietošanās pa autoceļiem un Latvijas gaisa telpā lidos Latvijas un arī sabiedroto gaisa kuģi.

Majore Mairita SenkevicinaAnnija Petrova
No šodienas līdz 30. jūnijam Ventspils pusē dažādās vietās var būt ierobežota piekļuve pludmales teritorijām. Aizsardzības ministrijas pārstāve majore Mairita Senkevicina aicina iedzīvotājus nesatraukties, redzot pludmales tuvumā karavīrus un zemessargus arī diennakts tumšajā laikā. Tāpat svarīgi ievērot ceļu satiksmes noteikumus un nosacījumu neapdzīt militāro kolonnu.

Militārās mācības "Baltic Protector 2019" norisinās Baltijas jūrā no 24. maija līdz 8. jūlijam, un tajās piedalās aptuveni 3000 karavīru un 20 kuģu no deviņām Apvienoto reaģēšanas spēku dalībvalstīm - Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Somijas, un Zviedrijas.

Apvienoto reaģēšanas spēku izveide ir Lielbritānijas iniciatīva, par kuras īstenošanu tika paziņots NATO samitā Velsā, kad iniciatīvas dalībvalstu aizsardzības ministri parakstīja nodoma protokolu par šo spēku izveidi. 2015. gada 30. novembrī Lielbritānijā septiņas valstis - Lielbritānija, Dānija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Nīderlande un Norvēģija - parakstīja dibināšanas līgumu par Apvienoto reaģēšanas spēku izveidi. 2017.gadā iniciatīvai pievienojās arī Somija un Zviedrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti