Sākas militārās mācības «Summer Shield 2015»

No sestdienas, 21. marta, līdz pat 31. martam Latvijā noritēs ikgadējās militārās mācības ”Summer Shield 2015”. Šajās mācībās, kuru mērķis ir pilnveidot NATO valstu savstarpējo sadarbību, karavīri mācīsies koordinēt uguns atbalstu kājnieku vienību uzbrukuma operācijās.

Gadskārtējais vingrinājums ir apvienotās sauszemes, gaisa un jūras spēku mācības, kurās piedalīsies bruņoto spēku vienības no Latvijas, Lietuvas, ASV, Vācijas, Luksemburgas un Kanādas, kopumā - vairāk nekā 1100 karavīru.

Vingrinājums noritēs vairākās daļās. No 23.marta līdz 28.martam notiks teorētiskā un praktiskā apmācība, bet no 29.marta līdz 31.martam - lauka taktiskie vingrinājumi diennakts gaišajā un tumšajā laikā, kuros izmantos arī artilēriju.

Vingrinājuma uzdevums ir integrēt un koordinēt uguns atbalstu kājnieku vienību operācijās, izmantojot vairākus kaujas atbalsta elementus - artilēriju, aviāciju, aizsardzību pret masu iznīcināšanas ieročiem, inženieru atbalstu vienotā operācijā ar šķēršļu pārvarēšanu, uzdevumu izpildē iesaistot arī apvienotā uguns atbalsta priekšējos novērotājus un tuvā gaisa atbalsta kontrolierus.

Tā mērķis ir apmācīt Sauszemes spēku kājnieku brigādes kājnieku bataljonus izmantot kaujas atbalsta spējas dažādu uzdevumu veikšanā.

Vingrinājums "Operation Summer Shield" Latvijā notiek kopš 2004.gada.

Kopš 2014.gada vingrinājums ir iekļauts NATO vingrinājumu un mācību sarakstā, līdz ar tos ir atvērts dalībai arī ikvienai no alianses dalībvalstīm. Pērn tajā piedalījās vairāk nekā 600 karavīru no Latvijas, Igaunijas un ASV bruņotajiem spēkiem. Savukārt no Lietuvas bruņotajiem spēkiem vingrinājumā bija iesaistīti vairāki štāba virsnieki, kas tika integrēti Latvijas bataljona sastāvā.

Ādažu poligonā notiekošā vingrinājuma dēļ bruņotie spēki atgādina, ka ir aizliegts ieiet un iebraukt poligona teritorijā bez saskaņošanas ar tā administrāciju.

Bez saskaņošanas atļauts pārvietoties tikai pa koplietošanas ceļiem, kuri norādīti kartē uz informatīvajiem stendiem.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātājām neērtībām, kas var īslaicīgi rasties sakarā ar to, ka dažas kaujas šaušanas nodarbības notiks arī agrā rīta un vēlā vakara stundā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti