Sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām 12 augstskolās

Pirmdien, 13. jūlijā, sākas elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām 12 Latvijas augstākās izglītības iestādēs un to filiālēs: Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Banku augstskolā, RISEBA, Daugavpils Universitātē, Ekonomikas un kultūras augstskolā, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Liepājas Universitātē, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, Ventspils Augstskolā un Vidzemes Augstskolā. Šī gada vidusskolu absolventi gan pieteikties vēl nevar – viņi nav saņēmuši atestātu.

Pieteikšanās norit elektroniski vienotajā valsts un pašvaldību portālā "Latvija.lv". Taču, kā jau katru gadu, apstiprināt savu pieteikumi studētgribētājiem jāierodas klātienē. Augstskolu piedāvājumi un detalizēta informācija apkopota Nacionālajā izglītības iespēju datubāzē “niid.lv”, bet Izglītības ministrija pirms studiju virzienu izvēles iesaka topošajiem studentiem iepazīties ar absolventu monitoringa datiem par pieprasītākajām un mazāk pieprasītajām profesijām.

Inta Bērziņa par elektronisko pieteikšanos pamatstudijām augstskolāsMāra Rozenberga

  “No 13.jūlija visi studenti ir aicināti izmantot elektronisko pieteikšanos pamatstudiju programmām. Šo pakalpojumu piedāvā 12 augstākās izglītības iestādes. Vienotajā pieteikumā var norādīt līdz pat 10 studiju programmām un piešķirt tām attiecīgas prioritātes. Elektronisko pieteikumu apstiprināšana un pieteikšanās klātienē notiks no 27. jūlija līdz 3. augustam,” stāsta ministrijas preses pārstāve Inta Bērziņa.

  Tā kā vidusskolu absolventi vēl nav saņēmuši atestātus, viņi var izvēlēties augstākās izglītības iestādes, salikt prioritātes, izpētīt piedāvājumu, bet nevar apstiprināt pieteikumu. 

  Augstskolās sākas pieteikšanās pamatstudijāmPaula Dēvica

   "Viņi var pieteikties, bet nevar vēl apstiprināt pieteikumu, jo viņiem nav atestātu. Viņi var pieteikumu veidot, pētīt programmas, bet nevar apstiprināt. Kad viņiem atzīmes parādīsies Valsts izglītības informācijas sistēmā, tad viņi varēs pieteikumus apstiprināt," skaidroja Latvijas Universitātes Studentu servisu departamenta direktors Jānis Saulītis. 

   Pagājušajā nedēļā noslēgusies pieteikšanās studijām maģistrantūrā. Tur studentu skaits ir mazliet krities. Saulītis to skaidro ar demogrāfisko bedri. Vairākās augstskolās šogad atvērtas jaunas studiju programmas. Viena no tādām ir Liepājas Universitāte, kura, kā zināms, nākamgad tiks apvienota ar Daugavpils un Latvijas Lauksaimniecības universitāti. 

   "Jaunās studiju programmas, kuras vairāku gadu laikā Eiropas projektu ietvaros tika izstrādātas, ir virzienā "Izglītība", tātad tās ir skolotāju sagatavošanas programmas atbilstoši reformai un kompetencēs balstītai izglītībai. Šīs programmas ir visu līmeņu – gan pirmā līmeņa programma, gan bakalaura programma, gan maģistra programma, gan kopēja doktorantūras programma, kā arī viengadīgā programma," stāstīja Liepājas Universitātes studiju prorektore Māra Zeltiņa.

   Gan Latvijas Universitāte, gan Liepājas Universitāte cer, ka nākamgad studijas notiks klātienē, ja epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies. Attālināti tomēr studiju kvalitāte cieš. Tikmēr Rīgas Stradiņa universitāte jau pavasarī lēma septembrī mācības turpināt attālināti. Ja Covid-19 izplatība mazināsies, tad klātienē varētu atgriezties jau oktobrī.

   "Tas ir tikai no drošības viedokļa. Ja situācija valstī pasliktināsies, esam gatavi termiņus pagarināt ilgāk. Jo mūsu studiju programmas ļoti daudzas ir profesionālās. Un ir ļoti svarīgas klātienes nodarbības. Bet mēs nevaram riskēt ar mūsu studentu veselību," sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Studentu servisa direktore Indra Treija.

   Tomēr, ja situācija pasliktināsies un ieilgs vairāk par pusgadu no studiju laika, varētu būt problēmas nodrošināt prakses iespējas studentiem.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti