Sākas būvdarbi uz diviem tiltiem Madonas novadā un uz ceļa Dagda–Aglona

Aprīļa vidū sākās būvdarbi uz diviem tiltiem Madonas novadā un uz ceļa Dagda–Aglona, informēja “Latvijas valsts ceļi”.

Sākusies tilta pār Aronu pārbūve uz autoceļa Trušļi–Mārciena (V895) tā 4,62. kilometrā Mārcienā. Šonedēļ ceļš ir sašaurināts ar vadstatņiem un sākta apbraucamā ceļa un tilta izbūve.

Būvdarbi paredz pilnībā demontēt esošā tilta laiduma konstrukciju un balstus. Tā vietā izbūvēs vienlaiduma monolīta dzelzsbetona plātnes tiltu ar izceltu ietvi vienā pusē. Esošais tilts būvēts 1964. gadā.

Būvdarbus veic SIA ''Rīgas tilti'' par līgumcenu 446,2 tūkstoši eiro (ar PVN). Finansējums - no valsts budžeta. Plānots, ka pārbūve tiks pabeigta vēl šajā būvdarbu sezonā.

Savukārt atjaunošanas darbi sākti tiltam pār Kuju uz autoceļa Madona–Varakļāni (P84) 13,94. kilometrā Praulienas pagastā. Jau šonedēļ braukšanas ātrums tilta pieejās ir noteikts 70, 50 un 30 km/h. Satiksme pār tiltu tiek organizēta pa vienu braukšanas joslu ar luksoforu palīdzību.

Darbi paredz trīs laidumu tilta brauktuves segas konstrukciju nojaukt līdz pat sijām un malējās sijas demontēt. Remontēs laiduma konstrukcijas un balstus, izbūvēs jaunu hidroizolāciju un pārejas plātnes. Nostiprinās tilta nogāzes, bet uz paša tilta un tā pieejās ieklās asfalta segumu un uzstādīs jaunas drošības barjeras. Tilts būvēts 1969. gadā un atjaunošanu līdz šim nav pieredzējis.

Šos būvdarbus veic SIA ''Viadukts'' par līgumcenu 409,5 tūkstoši eiro (ar PVN). Arī šī tilta atjaunošanu finansē no valsts budžeta un plānots pabeigt šoruden.

Sākas seguma atjaunošanas darbi arī uz autoceļa Dagda–Aglona (P60) posmā no Biržkalna ezera līdz Aglonai (28,06.-35,26. km). Šonedēļ tur ir ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.

Būvdarbi paredz seguma iesēdumu remontu un profila labošanu, ko noslēgs ar izlīdzinošās asfalta kārtas ieklāšanu. Sakārtos arī ūdens novades sistēmu – noņems apaugumu, iztīrīs grāvjus.

Būvdarbus veic SIA “YIT Infra” Latvija par līgumcenu 1,27 miljoni eiro (ar PVN). Līdz augustam ceļa remontu plāno pabeigt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt