Sākas būvdarbi uz autoceļa Valka–Rūjiena

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sākušies asfalta seguma atjaunošanas darbi autoceļa Valka–Rūjiena (P22) posmā no Ērģemes līdz Vēveriem (12,34 -21,50 km) Valkas novadā, informēja “Latvijas Valsts ceļi”.

Šonedēļ būvdarbu posmā plānots viens ar luksoforiem regulēts posms, turpinājumā paredzēts iztikt ar satiksmes regulētājiem. Ātruma ierobežojums 50 km/h.

Darbu ietvaros paredzēta asfalta iesēdumu un profila labošana pie Ērģemes, un visā posmā tiks veikta virsmas apstrāde, kā arī atjaunoti ceļa horizontālie apzīmējumi.

Būvdarbus veic SIA “Binders” par līgumcenu 323 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžets papildu piešķirto 75 miljonu eiro ietvaros. Darbi plānoti līdz augusta vidum.

Virsmas apstrāde ir asfalta seguma ceļu saglabāšanas metode, ko veic ceļiem ar salīdzinoši nelielu intensitāti. Darbu laikā uz asfalta tiek izlieta bitumena emulsija un izbērtas sīkšķembiņas, kas salīp ar emulsiju. Pēc virsmas apstrādes tiek ieviests ātruma ierobežojums uz  laiku, kamēr transports piebrauc akmentiņus un tie salīp ar emulsiju, izveidojot stingru segumu.

Šajā laikā ir svarīgi nepārsniegt atļauto ātrumu, jo pretējā gadījumā ar riepām var iemest akmentiņus pretimbraucošo automašīnu stiklos.

Liekās šķembas tiek noslaucītas pēc vairākām dienām, un tad tiek atcelts arī ātruma ierobežojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti