Sāk virzīt likumprojektu par agresīvo šoferu sūtīšanu pie psihologa

Tie autovadītāji, kas būs saņēmuši astoņus soda uzskaites punktus, tiks aicināti doties uz konsultāciju pie psihologa, par šādu likumdošanas iniciatīvu ceturtdien vienojās valsts sekretāru sanāksmē.

Iespējamie Ministru kabineta (MK) grozījumi paredz, ja autovadītājs apmeklēs kursus, tad punktu skaits tiks samazināts par diviem punktiem, savukārt -  ja neapmeklēs, tad punktu skaits pieaugs par diviem.

Tāpat projektā iekļauta iespēja brīvprātīgi apmeklēt kursus ceļu satiksmes drošības jautājumos un drošas transportlīdzekļa vadīšanas jautājumos, tādējādi savlaicīgi tiks dzēsti divi punkti. Šāda iespēja paredzēta vadītājiem, kuriem reģistrēti vismaz četri uzskaites punkti.

Noteikumos arī paredzēti punkti par pārkāpumiem, par kuriem līdz šim punkti nebija piešķirti. Piemēram, par braukšanu ar auto, kura stikli pārklāti ar pārklājumu, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām – viens punkts. Par transporta līdzekļa izmantošanu satiksmē, kuram nav veikta OCTA, būs piešķirti divi punkti – tāpat kā gadījumos, ja šoferis brauc ar auto, kam nav izieta tehniskā apskate.

Lai MK noteikumu grozījumi stātos spēkā, tie vēl ir jāapstiprina valdībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti