Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Sāk tiesāt kokaīna kontrabandistus

Sāk skatīt krimināllietu par 30 kilogramu kokaīna kontrabandu

Vairāk nekā divus gadus pēc noziedzīgā nodarījuma Vidzemes priekšpilsētas tiesa otrdien sāka skatīt krimināllietu par 2016. gadā atklāto vērienīgo narkotiku kontrabandas gadījumu. Toreiz kādā noliktavā pie Juglas ezera tika uzieti vairāk nekā 30 kilogrami narkotiku.

Kokaīna kontrabandas lietā pašlaik apsūdzētas divas personas – 1962. gadā dzimušais Ēriks Pajula un 1968. gadā dzimušais Anatolijs Jurinovs. Viņi savulaik vadīja uzņēmumu “Sorola”, kas formāli nodarbojās ar kokogļu importu no Paragvajas. Jau pirmajā saņemtajā ogļu kravas sūtījumā 2016. gada aprīlī VID amatpersonas atklāja vairāk nekā 30 kilogramus kokaīna.

Apsūdzētie savu vainu noliedz, skaidrojot, ka minēto ogļu kravu iegādājušies no kāda Latvijas uzņēmuma, neko nenojaušot par tajā paslēptajām narkotikām.

"Mans klients pilnībā ir nevainīgs. Izpētot septiņu sējumu krimināllietu, es sapratu, ka tiesai būs ļoti grūti saprast, kāda informācija, varētu tikt izmantota kā pierādījums, ka apsūdzētie saistīti ar kokaīna ieviešanu," komentēja Pajulas advokāts Genadijs Ivankins.

Advokāts skaidro, ka apsūdzēto vadītais uzņēmums “Sorola” minēto kokogļu kravu neesot importējis, bet iegādājies to no cita uzņēmuma  tepat Latvijā, neko nenojaušot par tajā esošajām narkotikām.

Tomēr prokuratūra nešaubās par viņu vainu. Prokurore Tatjana Poroškova norādīja, ka prokuratūrai ir pilna pārliecība, ka apsūdzētie organizēja iepirkumu un pārvešanu uz Latviju.

Pajola un Jurinovs tiek apsūdzēti pēc Krimināllikuma pantiem par narkotiku neatļautu iegādāšanos, pārvadāšanu un  glabāšanu realizācijas nolūkā, kā arī par aizliegtu preču kontrabandu organizētā grupā. Par šādiem pārkāpumiem draud brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem.

Otrdien tiesa uzklausīja apsūdzēto liecības, liecinieku iztaujāšanu plānots sākt nākamajā tiesas sēdē, kas plānota janvārī.

Prokuratūra uzskata, ka abi apsūdzētie šajā kontrabandas shēmā bijuši tikai izpildītāji. Policija turpina izmeklēšanu pret vēl vismaz četriem noziedzīgās grupas dalībniekiem, no kuriem divi atrodas Latvijā un divi - Paragvajā. Izmeklēšana pret pārējiem bandas dalībniekiem esot izdalīta atsevišķā krimināllietā, un pagaidām grūti prognozēt, kad tā varētu nonākt līdz tiesai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti