Dienas ziņas

Likums slīkst nebeidzamās diskusijās

Dienas ziņas

Valsts prezidentu vēlēs atklāti

Pirmie balsotāji dodas pie urnām

Sāk pieņemt balsis glabāšanai – dažviet veidojas rindas

Trīs dienas – 3., 4. un 5.oktobrī, – vēlētājiem ir iespēja nodot savu balsi glabāšanā. To varēs darīt ne visur, bet gan 58 vēlēšanu iecirkņos 37 pašvaldībās.  Balsi glabāšanā varēs nodot trešdien no pulksten 17.00 līdz 20.00, ceturtdien – no pulksten 9.00 līdz 12.00 un piektdien – no pulksten 10.00 līdz 16.00.

Latvijas Radio korespondente Sintija Ambote informēja, ka, piemēram, 110.vēlēšanu iecirknī Teikā no pulksten 17.00 līdz 18.00 jau nobalsojuši mazliet vairāk nekā 60 vēlētāji, un aktivitāte ir liela, iecirknī veidojās gara rinda – aptuveni 100 cilvēki.

Daži vēlētāji, ieraugot garo rindu, nolēma doties projām, nosakot, ka nāksies vien iztikt bez viņu balss.  Iecirknī atzina, ka šoreiz aktivitāte tiešam ir lielāka nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Vēlētāji stāstīja, ka balsi glabāšanā nodod, jo darba vai citu neatliekamo darbu dēļ nevarēs nobalsot sestdien, 6.oktobrī. Daži vēlētāji arī stāstīja, ka izvēle nav vienkārša partiju sadrumstalotības dēļ, citi atzina, ka pieturējās pie zināmajiem spēkiem.

Centrālā vēlēšanu komisija norāda, ka iespēja nobalsot pirms vēlēšanu dienas ir pilsētās un novados, kur ir vismaz 7500 vēlētāju.  Saeimas vēlēšanās var balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī, neatkarīgi no dzīvesvietas.

Lai balsi nodotu glabāšanā, līdzi jāņem pase vai vēlētāja apliecība. Tāpat kā pašā vēlēšanu dienā, pasē tiek iespiests zīmogs, lai nodrošinātu, ka netiek nobalsots vairākas reizes.

Pēc tam aploksne ar balsotāja izvēlēto sarakstu tiek ievietota  īpašā uzkrāšanas aploksnē, uz kuras norādīts vēlētāja vārds un uzvārds. Šīs aploksnes uzkrāj atsevišķā vēlēšanu kastē.

Ja cilvēks savu izvēli nemaina, tad vēlēšanu dienas beigās iepriekš nodotās balsis tiek pieskaitītas pārējām vēlēšanu dienā iecirknī nodotajām balsīm.

Tie, kuri balsi nodevuši glabāšanā, drīkst arī atkārtoti balsot vēlēšanu dienā. Tas būs iespējams vienīgi tajā pašā iecirknī, kurā balss nodota glabāšanā. Tad vēlēšanu komisija atradīs balsotāju vēlētāju sarakstā, izsniegs jaunus balsošanas materiālus. Ieskaitīta tiks vēlēšanu dienā nodotā balss, savukārt iepriekšējais balsojums tiks dzēsts.

Papildu informāciju iegūt var Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā, kā arī zvanot pa uzziņu tālruni 67049999. Tur iespējams arī uzzināt, kuros iecirkņos var nodot balsi glabāšanā.

Pērn pašvaldību vēlēšanās iepriekš nobalsojuši vairāk nekā 167 000 vēlētāju, kas ir 11% no kopējā skaita.

Vēlēšanu iecirkņu adreses, kur iespējams nodot balsi glabāšanā, var noskaidrot Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā http://www.cvk.lv/www.cvk.lv vai pa tālruni 67049999.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti