Sadaļas Sadaļas

Sāk maksāt 500 eiro pabalstu par bērniem; ceturtdien ģimenēm pārskaitīti 62 miljoni eiro

Ceturtdien, 18. martā, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) veikusi pirmo no kopumā trim pārskaitījumiem, sākot izmaksāt vienreizējo 500 eiro atbalstu par katru bērnu. Valsts kase Latvijas ģimenēm šodien pārskaitījusi kopumā 62 320 000 eiro, informēja Labklājības ministrija.

Otrais pārskaitījums paredzēts piektdien – 19. martā,  savukārt trešais – 22. vai 23. martā.

Naudu saņēmēji  savos kontos saņems  ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā pēc  pārskaitījuma dienas.

500 eiro atbalsts tiks izmaksāts kopumā par 363 320 bērniem.

Labklājības ministre Ramona Petraviča atgādina, ka VSAA par katru bērnu veiks atsevišķu maksājumu, piemēram, ja personai ir trīs bērni, tad trīs reizes kontā ieskaitīs pa 500 eiro.

Pārskaitījumu datumi par katru bērnu var atšķirties, jo izmaksa notiks pakāpeniski pēc bērna dzimšanas gada, sākot no vecākajiem bērniem.

Vienreizējais 500 eiro tiek piešķirts vienam no bērna vecākiem, kurš saņem kādu no šiem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras piešķirtajiem pabalstiem – bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti.

Šī atbalsta mērķis ir sniegt atspaidu vecākiem, kas ir spiesti ieguldīt ārkārtīgi lielu resursus, lai, nezaudējot darbu, spētu apvienot darba pienākumus un bērnu izglītošanu. Nauda domāta arī dažādu citu papildus izdevumu segšanai, ko radījusi ārkārtējā situācija. Tādējādi valsts īsteno pienākumu, savu iespēju robežās, nodrošināt atbalstu krīzes pārvarēšanai, norāda Labklājības ministrija.

500 eiro par katru bērnu VSAA ieskaitīs automātiski kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontā, kurā persona saņem ikmēneša attiecīgo pabalstu. Bet tas var nenotikt ierastajā pabalsta izmaksas datumā.

Par katru bērnu VSAA veiks atsevišķu maksājumu. Var būt situācijas, ka, piemēram, par vienu bērnu pabalstu saņem māte, bet par otru – tēvs. Ņemot vērā, ka pabalstu saņēmēji var mainīties arī ārkārtējās situācijas laikā, šādi tiks nodrošināta kontrole, lai dažādiem saņēmējiem ar laiku netiktu piešķirts atkārtots atbalsts par vienu un to pašu bērnu. Līdz ar to, tiks veidoti individuāli maksājumi par katru bērnu.

Atbalsts paredzēts par visiem bērniem vecumā līdz 15 gadiem un no 15 līdz 20 gadu vecumam tiem, kuri mācās, un arī par bērniem, kuri piedzims līdz pašlaik noteiktajām ārkārtējās situācijas beigām – 6. aprīlim.

Par bērniem, kas dzimuši tikko vai piedzims līdz ārkārtējās situācijas beigām vecāki atbalstu saņems citos termiņos.

Ja bērna kopšanas pabalsts vai ģimenes valsts pabalsts nav pieprasīts, bet ir tiesības uz to periodā no 2021. gada 1. marta līdz 6. aprīlim, un kāds no bērna vecākiem to pieprasīs vēlāk, VSAA piešķirs attiecīgo pabalstu, vienlaikus piešķirot 500 eiro atbalstu, ko izmaksās 30 dienu laikā.

Personām, kurām ir parādi un pret kuru ienākumiem vērsta piedziņa, ir savlaicīgi jāinformē tiesu izpildītājs par pabalsta saņemšanu, lai no tā nepiedzītu parādus.  Valdība, lemjot par finansiālu atbalstu iedzīvotājiem, noteica, ka no pabalsta netiek veikti ieturējumi, tajā skaitā arī parādpiedziņa. Taču sazināties ar tiesu izpildītāju nepieciešams, jo viņu rīcībā nav iedzīvotāju bankas konta izraksts.

KONTEKSTS:

Valdība akceptēja un Saeima apstiprināja vienreizēja 500 eiro pabalsta izmaksu par katru bērnu. Pabalsts tiks izmaksāts par kopumā 364 097 bērniem un šim mērķim tiks tērēti 182 miljoni eiro.

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt