Sāk kursēt vilciens Daugavpils – Viļņa

Sestdien, 13.janvārī, Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums “Lietuvos geležinkeliai” sāks pasažieru pārvadājumus maršrutā Daugavpils – Viļņa.

No Daugavpils Lietuvas galvaspilsētā varēs nokļūt divarpus stundās, un šie vilcieni kursēs nedēļas nogalēs.

Līdz šim “Lietuvos geležinkelia” pasažierus veda līdz Turmantas stacijai pie Latvijas robežas, no kurienes uz Viļņu sešas reizes dienā kursē dīzeļvilcieni.

Dzelzceļa uzņēmums jau pērn vēlējās pagarināt šo maršrutu par aptuveni 15 kilometriem – līdz Daugavpilij. Tagad tam saņemtas visas atļaujas, un “Latvijas dzelzceļš” šim maršrutam piedāvā savu infrastruktūru.

“Latvijas dzelzceļa” pārstāvis Māris OzolsSilvija Smagare

  “Esam priecīgi, ka Lietuvas Dzelzceļš izmantos šo pagaidām brīvo nišu savienojumā starp Daugavpili un Viļņu. Infrastruktūras jauda mums ir, un mēs varam to atļaut noslogotas un par to saņemt papildu ienākumus. Protams, posms līdz Daugavpilij salīdzinoši mazs,” saka “Latvijas dzelzceļa” pārstāvis Māris Ozols.

  Viņš arī norāda, ka iepriekšējos gados bijuši dažādi savienojumi ar kaimiņvalstīm, bet pagaidām šādi maršruti nav bijuši nopietni.

  Nu Lietuvas Dzelzceļš pieņēma lēmumu izveidot šādu maršrutu: “Tas ir viņu vilciens, viņu pakalpojums. Mēs kā infrastruktūras uzturētājs un atbildīgie par kustības vadību Latvijas teritorijā zinām, ka tas būs divreiz dienā divas reizes nedēļā – sestdien un svētdien.”

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti