Sāk kriminālprocesu par vairāk nekā 600 kilogramu ūdenspīpju tabakas kontrabandu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada novembrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu par vairāk nekā 600 kilogramu ūdenspīpju tabakas kontrabandu no Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE), informēja VID.

Pirms trīs gadiem - 2015. gada 10. aprīlī - lidostas Muitas kontroles punktā tika veikta kādas kravas pārbaude, kas bija deklarēta kā vīraks. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka kravā esošā prece neatbilst pavaddokumentos norādītajam, un tā tika aizturēta. Tika izņemti 600 iepakojumi ar ūdenspīpju tabaku, un par noziedzīgo nodarījumu tika uzsākts kriminālprocess. Veiktie aprēķini liecina, ka nenomaksātā akcīzes nodokļa summa par ūdenspīpju tabaku ir 60 tūkstoši eiro.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā sadarbībā ar Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldi tika noskaidrots, ka ar ūdenspīpju tabakas kontrabandu no AAE uz Latviju nodarbojas grupa, kuras sastāvā bija arī čečenu organizētas noziedzīgas grupas dalībnieki. Likuma pārkāpēji veica darījumus Latvijā reģistrēta uzņēmuma piesegā un izplatīja ūdenspīpju tabaku arī citās Eiropas valstīs. Viens no organizētās grupas dalībniekiem strādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu, 12.novembrī kriminālprocess tika nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 190. panta trešās daļas pret trīs personām – 1977., 1974. un 1983. gadā dzimušiem Latvijas pilsoņiem. Pret parējām organizētajā grupējumā iesaistītajām personām kriminālprocess tika izdalīts atsevišķā lietvedībā un izmeklēšana vēl turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti