Sāk kriminālprocesu par uzbrukumu policistam protesta laikā pret obligātu Covid-19 vakcināciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Trešdienas vakarā Vecrīgā un Rīgas centrā notikušajā protestā pret obligātu Covid-19 vakcināciju uzsākts arī kriminālprocess par uzbrukumu pašvaldības policistam. Valsts policijas aplēses liecina, ka protestā kopumā piedalījās 3500–4000 cilvēku, un likumsargi vērtēs rīkotāju atbildību.

Valsts policijas priekšnieka vietnieks Andris Zellis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Gan Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, gan priekšnieka vietnieks Andris Zellis ceturtdienas rītā atzinīgi vērtēja Valsts policijas un sadarbības institūciju paveikto protestu laikā, kā arī norādīja, ka likumsargiem izdevies nepakļauties provokācijām un nesaasināt situāciju.

Rīgas centrā vairāki tūkstoši piketē pret «obligātu vakcināciju» pret Covid-19 (18.08.2021)
Rīgas centrā vairāki tūkstoši piketē pret «obligātu vakcināciju» pret Covid-19 (18.08.2021)

Zellis Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" uzsvēra: "Mūsu galvenais uzdevums bija nepieļaut provokācijas, vardarbību un nemierus."

Pateicību par profesionālo darbu, nodrošinot sabiedrisko kārtību sociālās saziņas vietnē "Twitter" sacīja arī premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Patlaban uzsākti divi kriminālprocesi – viens par policijas automašīnas stikla izsišanu, bet otrs par piecu personu uzbrukumu pašvaldības policistam. Divi cilvēki ir ievietoti īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Ruks Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" norādīja, ka protesta rīkotāji no politiķu vidus, viņaprāt, rīkojušies neapdomīgi, organizējot šādas akcijas. "Tur būs atbildība, stāvoklis sabiedrībā neatbrīvo no atbildības, un tas nebija atbildīgi," sacīja policijas šefs.

Viņš arī informēja, ka protesta laikā fiksēti ar alkohola lietošanu saistīti pārkāpumi.

Tāpat policijas rīcībā ir ar tehniskajiem līdzekļiem fiksēts viss pasākums, tāpēc iesaistīto – gan rīkotāju, gan dalībnieku atbildība vēl tiks vērtēta.

Pret ko protestēja sanākušie

Latvijas Radio intervija no piketa pret Covid-19 vakcināciju
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

Lielākoties cilvēki uzsvēra, ka nevēlas, lai spiestu pret Covid-19 vakcinēt bērnus. "Es esmu nākusi šeit, lai aizstāvētu savas cilvēktiesības, lai sargātu savus bērnus un lai būtu kopā ar tiem cilvēkiem, ar ko esmu kopā domās.

Es uzskatu, ka nedrīkst uzspiest vienam otra viedokli," izteicās kāda piketa dalībniece.

"Tas brīdis pienāca, ka cilvēki jau ir izvesti [no pacietības] reāli. Tāpēc, ka es esmu pret, lai arī manu bērnu potētu tuvākā nākotnē. Es galīgi nepiekrītu. Un daudz mūziķu arī cieš no tā, ka nevar iet kaut kur uz klubu tie, kas nav potēti, uzspēlēt," stāstīja Romāns.

Arī piketa dalībniece Elza uzsvēra, ka nevēlas, lai tiktu vakcinēti bērni: "Bērniem skolā nav jābūt vakcinētiem, skolotājiem nav jābūt vakcinētiem. Tai ir jābūt brīvai izvēlei."

"Man desmit mazbērni. Lai viņiem tagad potētu tās potītes, nu, nebūtu jauki. Vispār par brīvu Latviju. Kur loģika vispār? Tagad vakcinētos dala ar nevakcinētajiem," izteicās Dzintra.

Savukārt Tatjana norādīja, ka bērnus nedrīkst spiest vakcinēt, jo viņi nespējot par sevi atbildēt.

"Esmu ieradusies, jo atbalstu brīvu izvēli. Lai cilvēkam būtu iespēja pašam izvēlēties, ko viņam darīt.

It īpaši esmu sašutumā par obligāto bērnu vakcinēšanu. Esmu daudzbērnu māte, tāpēc esmu pret to, ko valstī cenšas ieviest," uzsvēra Jeļena.

Savukārt vēl kāds Latvijas Radio sastapts rīdzinieks sacīja, ka protestā ieklīdis netīšām: "Es vienkārši braucu ar skrejriteni. Ieraudzīju, ka te ir kaut kāds skaņas pasākums un nolēmu paklausīties. Tiešām neitrāla man tā pozīcija."

KONTEKSTS:

Uz trešdienas protesta pasākumu mudināja ierasties Saeimas opozīcijas deputāts Aldis Gobzems ("Likums un kārtība"), kurš savu politisko darbību pašlaik pamatā balsta uz Covid-19 jautājumiem. Pasākumam pievienojās arī topošās Aināra Šlesera partijas aktīvisti, kā arī atbalstu pauduši savulaik valdošajā koalīcijā pārstāvētās, bet vēlāk faktiski izirušās un no valdības izslēgtās partijas "Par cilvēcīgu Latviju" politiķi.

Sākotnēji protesta akciju rīkošanai bija iesniegti trīs pieteikumi, vēlāk tie tika atsaukti, bet līdz otrdienas pēcpusdienai viens no pieteikumiem bija atjaunots un iesniegts vēl otrs piketa pieteikums.

Policija jau iepriekš aicināja uz pasākumu nedoties, jo saskata tajā augstu provokāciju un vardarbības eskalācijas risku, kā arī sodi par pārkāpumiem būs bargi. Gadījumos, ja tiks konstatēti epidemioloģisko drošības noteikumu pārkāpumi, nesankcionētā piketa dalībniekiem var tikt piemērots sods līdz 2000 eiro. Tāpat tika atgādināts, ka alkohola lietošana sabiedriskā vietā ir aizliegta, un pie atbildības tiks saukti arī iedzīvotāji, kas atrodas sabiedriskā vietā tādā reibumā stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu.

Tāpat Valsts policija atgādināja, ka par nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām iestājas administratīvā atbildība. Savukārt par pretošanos vai uzbrukumu varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai iestājas kriminālatbildība, un par šādiem noziegumiem var tikt piemērota arī brīvības atņemšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti