Sāk kriminālprocesu par PMLP amatpersonu iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu vēlētāju reģistra iepirkumos

Iekšējās drošības birojs (IDB) sācis kriminālprocesu par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) veiktajos Elektroniskās tiešsaistes vēlētāju reģistra iepirkumos, informēja IDB.

Sāktajā kriminālprocesā tiek izvērtēta divu PMLP amatpersonu iespējama dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, kā arī uzņēmēja iesaiste PMLP amatpersonu pretlikumīgo darbību atbalstīšanā.

IDB minētā kriminālprocesa ietvaros veicis neatliekamas procesuālās darbības, tostarp arī kratīšanas PMLP telpās.

Viena no PMLP amatpersonām procesuālo darbību laikā tika aizturēta. Patlaban šai amatpersonai piemērots aizdomās turētā statuss un piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums pildīt amata pienākumus. Otrai PMLP amatpersonai piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess. 

Uzņēmējam piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. 

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā pieejamā informācija liecina – PMLP vienīgie atrodamie iepirkumi par minēto tiešsaistes vēlētāju reģistru noslēgušies ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu "SOAAR" kā uzvarētāju.

Šajā uzņēmumā izmeklējošas darbības iepriekš sāktā kriminālprocesā veicis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Uzņēmums ieguvis vairākus valsts iestāžu iepirkumus, arī Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK). Saistībā ar to KNAB veic izmeklēšanu lietā par kādu komisijas 2021. gadā organizētu iepirkumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti