Panorāma

Prasīs paskaidrojumus par “Liepājas osta LM” pircēja izvēli

Panorāma

Kordiriģentiem Kokariem izveidota ekspozīcija

Aicina pirkt Latvijā ražotus produktus

Sāk kampaņu «Pērc vietējo - vairo savu un Latvijas labumu!»

No šīs dienas veikalos sāks parādīties īpaši logo un uzlīmes Latvijā ražotiem produktiem, tādā veidā aicinot pircējus izvēlēties Latvijā ražotu preci. Viens no kampaņas galvenajiem mērķiem ir mazināt Krievijas sankciju radītos zaudējumus.

„Pērc vietējo - vairo savu un Latvijas labumu!" - ar šādu saukli pirmdien sākta kampaņa vietējo uzņēmēju atbalstam. 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs un kampaņas iniciators Jānis Endziņš Latvijas Radio pastāstīja, ka LTRK jau pirms kāda laika sprieda, ka „būtu svarīgi kaut kā pievērst uzmanību gan Latvijas cilvēkam, kurš vienkārši iet uz veikalu, gan Latvijas uzņēmējam, kas pērk kādas lietas, vai Latvijas pašvaldībām, vai Latvijas valsts iestādēm, lai tur, kur ir tā iespēja, izvēlētos Latvijā ražotu lietu”.

„Krievijas sankcijas bija pēdējais piliens, ka to jautājumu nevar vairāk atlikt, un tas ir jādara tagad un tūlīt. Vienkārši ir pareizs brīdis to uzsākt, jo krīzes laikā cilvēki ir vairāk spējīgi mobilizēties, un šķiet, ka tā arī būs,” pauda Endziņš.

Kampaņas „Latvijas labums” autors Andris Rubīns par kampaņas logo izvēlējās santīma monētu, kurai pa vidu ir ozols ar lapotni Latvijas teritorijas formā. Drīz šāds logo norādīs uz Latvijā ražotu preci. Rubīns uzsver, ozola simbolika latviešiem nozīmē spēku.

„Par ozolu, protams, ozols ir spēka simbols. Ozols arī ir par to, ka, ja mēs visi sadodamies rokās, mēs varam kļūt lieli, stabili, kupli,” norādīja Rubīns.

Kampaņas mērķis ir aicināt iedzīvotājus dod priekšroku Latvijas produktiem, tādā veidā atstājot iztērēto naudu Latvijas ekonomikā. Tas ir viens no pasākumiem, kas varētu kompensēt zaudējumus Krievijas sankciju skartajiem uzņēmējiem. Kampaņas logo gan varēs lietot visi Latvijas ražotāji. Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš stāsta, ka ideja par šādu kampaņu ir bijusi jau sen. Krievijas embargo pārtikas produktiem tikai lika to ieviest ātrāk.

Ieejot veikalā, pirmais reflekss ir no līdzīgu produktu klāsta izvēlēties lētāko alternatīvu. Bieži tā būs prece, kas nav Latvijas uzņēmēju ražojums. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera uzskata – šādai izvēlei ir tālejošākas sekas nekā pircējs domā. Jaunās kampaņas “Latvijas labums” manifestā, uzņēmēji raksta: “Laikā, kad Krievijas durvis mūsu produktiem ir ciet, bet citu valstu produkcija masveidā veļas pa mūsējām, Tev būs aizvien lielāks kārdinājums nopirkt lētāko. Bet kāda ir patiesā cena? [...] Katrreiz, izvēloties ārzemju produktus, Tu izvēlies arī latvieti, kurš uz turieni dosies.”

Uzņēmēji liek saprast, ka, nespējot realizēt saražoto, apjomi būs jāmazina un cilvēkiem jāuzsaka darbs.

„Ja mēs nopērkam lietu, kura ir ražota Latvijā, mēs līdz ar to iespējams paturam iespēju šeit palikt Latvijā tam cilvēkam, kurš varbūt rītdien atstās valsti. Līdz ar to mēs dodam viņam darba iespējas un tamlīdzīgi,” skaidro Endziņš.

Latvijas ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis vēl atsakās prognozēt, cik ļoti kampaņa palīdzēs Krievijas sankciju skartajiem uzņēmumiem. Viņš uzsver, tagad viss ir pircēju rokās. 

„Tas, cik tas būs nozīmīgi, var parādīt tikai un vienīgi Latvijas iedzīvotāji, kas ikdienā pieņem savus lēmumus par to, vai viņi pērk vietējas izcelsmes, bieži daudz kvalitatīvāku produkciju, vai arī viņi pērk citas valsts izcelsmes produkciju,” sacīja ministrs.

Pirmie „Latvijas labums” simboliku jau šodien sākuši lietot „Elvi” veikali. Tikmēr Latvijas lielāko mazumtirgotāju „Rimi” un „Maximas” pārstāvji sola, ka viņu veikalos tā parādīsies tuvāko nedēļu laikā. 

Jau vēstīts, ka 7.augustā Krievija paziņoja, ka uz gadu aizliedz noteiktu lauksaimniecības un pārtikas produktu ievešanu no ES, ASV un citām  valstīm, kas saistībā ar krīzi Ukrainā ir noteikušas sankcijas pret Krieviju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti