Dienas ziņas

Garas rindas pēc dokumentiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kopīgā kampaņā aicina ceļot apdomīgi

Sāk kampaņu par drošu ceļošanu uz ārzemēm

"Ceļo apdomīgi!" – ar šādu aicinājumu Ārlietu ministrija (ĀM) sadarbībā ar citām iestādēm un organizācijām sākusi kopīgu informēšanas kampaņu digitālajā vidē par to, kas jāzina, Covid-19 pandēmijas laikā dodoties uz ārzemēm. Iestājoties vasarai un cilvēkiem aktīvāk vakcinējoties, saslimstība daudzviet ir mazinājusies un līdz ar to aug interese par ceļošanu. Taču tas nenozīmē, ka vīruss ir pazudis pavisam.

Informatīvās kampaņas devīze – "Apdomā labi, padari gudri" aicina ceļotājus saprast, ka pēc garās pandēmijas vairs nekas nav kā agrāk, un tagad, dodoties uz ikvienu valsti, vispirms rūpīgi ir jāizzina Covid-19 situācija gala mērķī un jāapzinās visi iespējamie riski.

"Ar ceļošanu, un sevišķi ceļošanu vasarā, mēs droši vien saprotam patīkamas asociācijas. Ceļošana ir emocionāls piedzīvojums, mēs vēlamies izbaudīt šo procesu, mēs vēlamies būt bezrūpīgi un atpūsties, bet ceļošana šobrīd vēl tādu iespēju mums nesniedz, jo šos ierobežojumus ir noteikušas gan valstis, gan atsevišķu valstu reģioni, gan savas prasības var būt arī aviosabiedrībām un lidostām, un ceļotājam pirms došanās ceļā šis viss ir jāizpēta," skaidroja ĀM Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa.

Eksperti aicina gan ceļojumiem, gan tranzītam neizvēlēties valstis ar augstu saslimstības risku, izmantot digitālā Civid-19 sertifikāta, kas stāsies spēkā 1. jūlijā, priekšrocības, plānot ceļojumu ar tūrisma aģentūru palīdzību, jo tās pārzina situāciju.

Tāpat nevajadzētu aizmirst par apdrošināšanu, kas sedz izdevumus saslimšanas ar Covid-19 gadījumā, jo bez tās atsevišķas valstis pat liedz iebraukt.

"Ir apdrošinātāji, kuri Covid-19 riskus sedz vairāk, un ir tādi, kuri sedz mazāk. Līdz ar to ir jājautā un jāprasa. Bet viennozīmīgi, ka ceļošanas apdrošināšanu tādu, kas sedz Covid-19 riskus, iegādāties var, un pat tādu, kas sedz ceļojuma atcelšanu gadījumā, ja jūs saslimstat ar Covid-19," norādīja Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Tomēr, lai cik vilinošas būtu ārzemes, speciālisti iesaka vēl šovasar vairāk apceļot Latviju un izzināt vietas, kas citādi paliktu nepaskatītas.

"Viena no drošākajām vietām ceļošanai šobrīd ir Latvija. Šeit mēs varam justies droši, būt pārliecināti par to, kādas prasības ir pakalpojumu saņemšanas vietās, varam izvairīties no dažādām neērtībām ceļojot,"

atzīmēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Nepieciešamo informāciju par ceļošanu aicina meklēt ĀM mājaslapā, "Facebook" kontā "Ceļo droši", portālā "Re open EU" un arī tūrisma aģentūrās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt