Stāsti

Izstādē - Talsu «Koklētāja» ilgā tapšana

Stāsti

Daugavpils cietoksnī atjaunos pieminekli Brīvības cīņu karavīriem

Sāk gatavoties oficiālās elektroniskās adreses ieviešanai

Sāk gatavoties oficiālās elektroniskās adreses ieviešanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

No aiznākamā gada vidus līdztekus juridiskajai adresei Latvijā plānots piešķirt arī oficiālu adresi elektroniskajā vidē. Ar tās starpniecību personas varēs saņemt oficiālo korespondenci, ko tām nosūtījušas dažādas valsts iestādes, kam jau tagad jāgatavojas darbam ar oficiālajām elektroniskā pasta adresēm. Iedzīvotājiem gan šādas adreses izmantošana būs brīvprātīga, savukārt komersanti sākotnēji tai varēs pieteikties brīvprātīgi, bet vēlāk oficiālās elektroniskās adreses izmantošana jau būs obligāta.  

Saskaņā ar Oficiālās elektroniskās adreses likumu, kuru šovasar pieņēma Saeima, jau pēc nedaudz vairāk nekā pusotra gada valsts iestādēm ir jāaktivizē savi oficiālie elektronisko adrešu konti. Valsts un pašvaldību iestādēm, arī komercsabiedrībām un citos reģistros reģistrētiem subjektiem oficiālo elektronisko adrešu izmantošana būs obligāta, bet iedzīvotājiem – brīvprātīga.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols skaidroja, ka, tiklīdz būs aktivizēta oficiālā e-adrese, iestādes vairs nevarēs sūtīt dokumentus papīra formātā.

Tiklīdz kāds no iedzīvotājiem būs aktivizējis savu oficiālo elektronisko adresi, visi paziņojumi un pavēstes, ko šim cilvēkam sūtīs dažādas valsts un pašvaldību iestādes, nonāks tikai viņa oficiālajā elektroniskajā pastkastītē.

Pakāpeniski oficiālo elektronisko adrešu izmantotāju loku plānots paplašināt, tajā iekļaujot arī tiesas, maksātnespējas administratorus, zvērinātus tiesu izpildītājus.

Tiesas elektronisko sistēmu sāks izmantot no 2020. gada, tām būs pārejas periods, bet valsts un pašvaldības iestādēm tas būs jādara jau no 2018.gada 1.jūnija.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau sagatavojusi pirmo informatīvo ziņojumu par valsts pārvaldes gatavību oficiālo elektronisko adrešu ieviešanai. Tas darīts tādēļ, lai iestādes jau savlaicīgi tai sagatavotos. Diskusijas par to, kur ņemt līdzekļus šādas novitātes ieviešanai, rosinājušas pašvaldības, atzīst Ozols.

Viņš stāsta, ka bija bažas no Pašvaldību savienības par to, vai būs pieejams finansējums, lai varētu pieslēgties oficiālajai e-pastu adresei. Tāpēc nolemts nākamo struktūrfondu apgūšanas programmu pašvaldībām uzsākt ātrāk, tā atrisinot jautājumu par finansējumu, un pašvaldības, kurām tas būs nepieciešams, finansējums varēs izmantot šim mērķim.

Viens no oficiālu elektronisko adrešu ieviešanas mērķiem ir ar papīra dokumentu sagatavošanu un nosūtīšanu saistīto izmaksu samazināšana. Pirms dažiem gadiem aplēsts, ka viena papīra dokumenta sagatavošana izmaksā vairāk nekā piecus eiro. Turklāt šajā summā netika ietverti pasta izdevumi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti