Vakcinācijas centros iedzīvotājiem ir iespēja saņemt gan pirmreizējo Covid-19 poti, gan balstvakcīnu.
Jaunie centri darbosies papildus jau esošajiem 11 pašvaldību vakcinācijas centriem Aizkrauklē, Alūksnē, Bauskā, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Rēzeknē, Salaspilī, Talsos, Tukumā, Ventspilī.
Rīgā kopš 2021. gada nogales atsāka darbību lielie vakcinācijas centri Ķīpsalā un ATTA Centrā, kā arī ir iespējams vakcinēties tirdzniecības centros esošajos vakcinācijas punktos un vakcinācijas punktos Rīgas apkaimē. Rēzeknē darbu turpina arī vakcīnbuss, kas katru dienu vakcinēties piedāvā dažādās pilsētas vietās.
NVD skaidroja, ka balstvakcinācija ir viens no efektīvākajiem risinājumiem, lai pasargātu sevi no hospitalizācijas inficēšanās gadījumā, kā arī balstvakcinācija samazina saslimstību, tai skaitā ar omikrona celmu. Balstvakcīna spēj pastiprināt cilvēka imūno atbildi, tās aizsargājošais efekts sākas jau nākamajā dienā pēc vakcinācijas veikšanas. Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus savlaicīgi ieplānot vakcinēšanās laiku.
Vakcinācijas centros iedzīvotāji var saņemt vakcīnas gan pēc iepriekšējā pieraksta, piesakoties "manavakcina.lv" vai zvanot 8989, gan dzīvajā rindā bez iepriekšējs reģistrācijas.
Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir). Vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.
Pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).
KONTEKSTS:
2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.
Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.