Dienas ziņas

Restaurēta Klaušinieku māja Turaidā

Dienas ziņas

Balkānu valstis grib solījumus par iestāšanos ES

Sāk būvēt Ādažu jauno skolu

Sāk būvēt Ādažu jauno skolu

Ceturtdien, 17.maijā, svinīgā gaisotnē uzsākta Ādažu jaunās skolas projekta pirmās kārtas būvniecība. Tās laikā tiks izbūvētas 32 mācību klases, un jau nākamā gada 1.septembrī savas vietas tajās ieņems aptuveni 800 mazie ādažnieki.

Projekta pirmās kārtas būvniecības izmaksas ir 10,5 miljoni eiro, kas ir aptuveni tikpat daudz, cik sākotnēji bija plānots visa projekta īstenošanai.   

Kompromisu meklējumi Ādažu jaunās skolas būvniecībā ir beigušies, un sākusies daudzu ādažnieku gadiem ilgi gaidītā rosība. Zemē ieskrūvēti jau vairāki simti pāļu, noslēgumam tuvojas arī komunikāciju būvniecība, kas nesusi arī pirmos pārsteigumus.

“Daļā būvlaukuma, kā izrādījās, pazemē ir bijis kaut kādas vecas ēkas fundaments,” pastāstīja SIA''Monum'' valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš.

“Kā mēs zinām, padomju laikos ne viss tika precīzi topogrāfiskajās kartēs ielikts. Kopā ar pasūtītāju komandu to esam veiksmīgi atrisinājuši, un es nedomāju, ka papildus būs kaut kādas lielas izmaksas,” piebilda Ozoliņš.

Projekta pirmajā kārtā, kam ceturtdien svinīgā gaisotnē tika dots oficiāls starts, tiks izbūvētas gan administrācijas telpas gan 32 mācību kabineti jeb 70% no visa iecerētā projekta. Šīs kārtas būvniecības izmaksas paredzētas 10,5 miljonu eiro apmērā.

Sākotnēji gan pašvaldība bija plānojusi par šādu summu izbūvēt visas trīs projektā paredzētās kārtas.

Projektētāji un būvnieki teju vienā balsī skaidro, ka izmaksas uz vietas nestāvot un cenu atšķirība starp projekta tāmi un piedāvājumu iepirkumā esot neizbēgama.

“Tirgus aug, un cenas aug. Mēs sākām projektēt pirms kādiem trīs gadiem. Pa trīs gadiem ļoti daudzas lietas ir mainījušās,” skaidroja arhitekts Māris Malahovskis. 

“Pasūtītājs jau parasti vadās pēc ļoti optimistiskā scenārija - varbūt izdosies ietaupīt. Prakse rāda, ka ietaupīt neizdodas, jo tās lietas maksā tik, cik viņas maksā,” sacīja arhitekts.

“Manuprāt, būtu pareizi, ka šīs izmaksas skatītos ne tikai projektētāji, bet arī profesionāli būvnieki, kas ikdienā saskārās ar reālām iepirkumu cenām gan izejmateriāliem, gan  algām, gan mehānismiem. Es domāju, ka Ādažiem vēl ir paveicies,” pauda Ozoliņš.

Sarunu rezultātā projekta kopējās izmaksas no 17 miljoniem tika samazinātas līdz 14 miljoniem. Galvenokārt tas esot panākts, nomainot dažādas detaļas un iekšdarbu materiālus, bet skola arī pēc izmaiņām tiek būvēta 800 bērniem. Tomēr, neraugoties uz to, vietas šeit, visticamāk, pietikšot tikai 1.- 4. klašu audzēkņiem.

“Manuprāt, citas izejas nebūs, ka skolu uzsāks arī sešgadīgie, jo izglītības likumā ir veikti grozījumi, un tad man ir grūti pateikt. Es prognozētu ap 800 skolēnu,” sacīja Ādažu vidusskolas direktore Dace Dumpe.

Plānots, ka projekta pirmā kārta noslēgsies līdz 2019./2020. mācību gada sākumam, bet visu projektu paredzēts pabeigt līdz 2023. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt