Sāk atjaunot Ekonomikas ministrijas ēkas fasādi

Valsts uzņēmums AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) sācis Ekonomikas ministrijas (EM) un divu tās padotībā esošo iestāžu ēkas Rīgā, Brīvības ielā 55, fasādes atjaunošanu un konstrukciju stiprināšanu, informē VNĪ.

Darbu laikā iecerēts atjaunot ēkas fasādi, balkonus, atsevišķas pagraba pārseguma konstrukcijas, kā arī sakārtot jumtu.

Ēkā šobrīd sākts atjaunot fasādi Ģertrūdes ielas pusē. Turpinās projektēšanas darbi ēkas pagalma fasādes, jumta, logu un caurbrauktuves pārseguma, sētas un  balkonu atjaunošanai. Visus būvdarbus plānots pabeigt līdz nākamā gada nogalei.

Par projektēšanas, autoruzraudzības un būvdarbu veikšanu noslēgts līgums ar personu apvienību SIA "Delta Construction" un SIA "SCM Latvia". Līguma summa – 1,34 miljoni eiro (bez PVN). 

"Vienlaikus notiek darbs pie Ekonomikas ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu centralizācijas vienotās telpās Elizabetes ielā 2, Rīgā.

Neatkarīgi no nākotnes scenārija saistībā ar ēku Brīvības ielā 55 pašreiz veiktie ieguldījumu tikai vairos tās vērtību," norādīja valdes priekšsēdētājs Andris Vārna. 

KONTEKSTS:

Ēka, kurā atrodas EM un tās padotībā esošās iestādes, ir kritiskā stāvoklī. Šo namu Rīgā, Brīvības ielā 55, sāka celt vēl aizpagājušajā gadsimtā. Taču ēkas tehniskais stāvoklis ir tik slikts, ka tas var apdraudēt gan darbinieku, gan pakalpojumu saņēmēju un arī nejaušu garāmgājēju drošību. 2018. gada sākumā Rīgas domes komisija noteica ēku kā vidi degradējošu. 

Valdības pērn augusta sākumā skatītajā informatīvajā ziņojumā viena no piedāvātajām iespējām bija EM trīs gadu laikā no pašreizējām telpām Rīgā, Brīvības ielas 55, pārvietot uz "Pasaules tirdzniecības centra" ēku Elizabetes ielā 2. Tieši šo variantu EM tā brīža vadība uzskatīja par piemērotāko. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti