Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgas domes valdošā partija slēpj nesaskaņas

Konstatē pārkāpumus Jēkabpils dzīvnieku patversmē

Sāk administratīvo lietvedību par pārkāpumiem Jēkabpils dzīvnieku patversmē

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis pārkāpumus Jēkabpils dzīvnieku patversmē. Neatbilstības dzīvnieku labturības prasībām gan nav tik lielas, lai patversmi slēgtu, taču par konstatētajiem pārkāpumiem ir sākta administratīvā lietvedība. Patversmei dots uzdevums neatbilstības novērst.

Dienests Jēkabpils dzīvnieku patversmē konstatējis deviņus pārkāpumus dažādās jomās – gan dzīvnieku turēšanā, gan atsavināšanā, gan dokumentācijas uzturēšanā. Visnopietnākie pārkāpumi ir pārāk daudzu kaķu turēšana vienā telpā, kā arī suņu voljēru neatbilstība noteiktajai kvadratūrai. Kaķu istabā, kuras platība ir 15 kvadrātmetri, brīvā vaļā tiek turēti vairāk nekā 10 kaķi, lai gan Ministru kabineta noteikumi par dzīvnieku labturības prasībām dzīvnieku patversmēs nosaka – vienam kaķim telpā jābūt atvēlētiem vismaz 4,5 kvadrātmetriem.

"Tajā istabā pēc noteikumiem drīkst turēt trīs. Uz pārbaudes brīdi tajā istabā, protams, nebija trīs, bet bija reiz divi. Līdz ar to automātiski, to redzot, mēs rakstām, ka tā ir neatbilstība. Identiski otra tēma suņi. Ja tā platība būrim ir četri, noteikumi prasa piecus kvadrātmetrus," pauda PVD Austrumzemgales pārvaldes vadītāja vietnieks Gunārs Rubins.

Patversmei ir atstāts pārbaudes protokols, kā arī brīdinājums ar pārkāpumu novēršanas termiņu, kas ir noteikts – 1. novembris. Jēkabpils dzīvnieku patversmes uzturētājs – SIA “Jēkabpils pakalpojumi” – jau izrunājis ar PVD iespējamos risinājumus un sācis nepilnības novērst.

"Risinājums ir tāds, ka ir būri, mēs viņus saliekam vienu uz otra, iepērkam vēl klāt būrus un liekam viņus būros. Būrī kaķim jābūt vienam kvadrātmetram. Tiklīdz viņš iziet no būra, viņam jābūt pieciem kvadrātmetriem. Kaut kur te trūkst loģikas mazlietiņ. Ja viņi ir sterilizēti, rāmi, savā starpā sadzīvo, viņi ir socializējušies, kāpēc viņi nevar tur skraidīt uz 15 kvadrātmetriem kādi 10 kaķi, kāpēc ne? Viņiem tur ir, kur kāpelēt, nagus asināt," tā SIA “Jēkabpils pakalpojumi” teritoriju apsaimniekošanas speciāliste Inguna Avotiņa.

Suņu voljērus iecerēts pārveidot, veidojot piebūves, lai katram sunim atvēlētā vieta voljērā būtu noteikumos noteiktie pieci kvadrātmetri tagadējo četru vietā. Jēkabpils pilsētas pašvaldība palīdzēs veikt uzlabojumus, atbalstot finansiāli, lai līdz novembrim, kad Pārtikas un veterinārais dienests veiks atkārtotu pārbaudi, visi pārkāpumi būtu novērsti. Tomēr patversmē atzīst, ka līdz ar to saasināsies pamesto dzīvnieku problēma, jo patversme vairs nevarēs pieņemt tik daudz kaķu un suņu. Jau tagad patversme ir pārpildīta – maksimāli plānoto 35 kaķu vietā šobrīd tur mīt 50 bezsaimnieka kaķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt