Sāk administratīvo lietu par neatļautu drona lidojumu Liepājas lidostas tuvumā

Reaģējot uz sociālajos tīklos izplatītajām fotogrāfijām, Civilās aviācijas aģentūra (CAA) uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietu par nesakcionētu drona lidojumu tiešā starptautiskās lidostas “Liepāja” skrejceļa tuvumā, kas rada būtisku civilās aviācijas apdraudējumu, paziņojumā medijiem informēja aģentūra.

Sociālo tīklu lietotāji piektdien vērsa CAA uzmanību uz kādu sociālā tīkla profilu, kurā ir izvietotas ar bezpilota gaisa kuģi (dronu) uzņemtas bildes Grobiņā. Bilžu uzņemšanas vieta atrodas starptautiskās lidostas “Liepāja” tuvumā, kur nosēžas un paceļas civilās aviācijas gaisa kuģi.

Lidojumi ar droniem šajā vietā ir pilnībā aizliegti, jo rada augstu risku civilās aviācijas gaisa kuģiem.

CAA pēdējā laikā nav izdevusi atļauju dronu lidojumiem šajā teritorijā, tāpēc aģentūra uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietu.

Aģentūra informēja, ka sākotnēji godprātīgo tālvadības pilotu un CAA komentāri par nedrošas gaisa telpas izmantošanu sociālā tīkla lapā tika dzēsti. Pēc arvien aktīvākas sabiedrības iesaistīšanās, norādot uz pieļautajiem pārkāpumiem, piektdienas vakarā bildes un lapa sociālajā tīklā tika dzēsta.

Tomēr CAA jau bija ieguvusi sākotnējos pierādījumus administratīvā pārkāpuma lietā.

Aģentūra ir noskaidrojusi personas identitāti, kura, iespējams, izdarījusi pārkāpumu, un persona nav reģistrēta kā dronu pilots, nav nokārtojusi CAA pārbaudījumus un nav saņēmusi ilgtermiņa atļauju dronu pilotēšanai.

CAA atgādina, ka starptautiskā lidosta “Liepāja” tiek izmantota jauno pilotu apmācībām, kuru iemaņas vēl nav tik augstā līmenī, lai varētu pietiekami profesionāli reaģēt uz drona radīto apdraudējumu gaisa kuģa pacelšanās vai nosēšanās laikā.

CAA atbalsta dronu izmantošanu fotografēšanai vai filmēšanai hobija un profesionālā līmenī, tomēr norāda, ka lidojumiem jānotiek atbilstoši noteikumiem, lai neradītu riskus civilajai aviācijai vai trešajām personām, kā arī neapdraudētu cilvēka dzīvību, veselību, privātumu un mantu.

Atbilstoši saskaņoti lidojumi novērš šos riskus, jo par lidojumiem, piemēram, lidostu zonā tiek informētas iesaistītās institūcijas un, izsniedzot atļauju, CAA ir pārliecinājusies par tālvadības pilota profesionalitāti.

CAA pateicas godprātīgajiem tālvadības pilotiem, kuri ziņojuši par pārkāpumu, un aicina arī turpmāk aktīvi iesaistīties drošu dronu lidojumu uzraudzībā.

Tālvadības pilotiem, pirms lidojuma veikšanas, jāpārliecinās, vai konkrētajā vietā nav gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi. No šī gada par gaisa telpas ierobežojumiem ērti var pārliecināties VAS “Latvijas gaisa satiksme” tīmekļvietnē ais.lgs.lv.

Personas, kuras neievēro bezpilota gaisa kuģu lietošanas noteikumus, var tikt sodītas ar naudas sodu līdz 3000 eiro.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt