Šajā sezonā no gripas miruši pieci cilvēki

Šajā gripas sezonā no gripas miruši pieci cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra informācija.

Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Raina Ņikiforova Laura Dzērve

  “Joprojām cirkulē B tipa gripas vīrusi, un tie ir dominējošie jau kopš sezonas sākuma. Bet pēdējā nedēļā mēs redzam, ka no A gripas vīrusiem cirkulē gan H1N1 pandēmiskais, gan H3N2 vīrusi,” pastāstīja Raina Ņikiforova no Slimību profilakses un kontroles centra.

  Līdz šim zināms par pieciem nāves gadījumiem, kas saistīti ar gripu.

  Par pēdējiem diviem ar gripu saistītiem nāves gadījumiem, kas reģistrēti pagājušajā nedēļā, epidemiologi stāsta, ka abi pacienti bija vecumā virs 40 un 50 gadiem un viņiem nebija hronisku saslimšanu un citu riska faktoru. Noskaidrots, ka pret gripu šajā sezonā viņi nebija vakcinēti.

  Turklāt abiem šiem pacientiem bija apstiprināts H1N1 pandēmiskais gripas vīruss, kuram ir raksturīga smaga saslimšana vidēja vecuma cilvēkiem.

  Šosezon pirmais ar gripu saistītais nāves gadījums reģistrēts gada sākumā. Slimnieks bija vecāks par 50 gadiem, viņam bijis plaušu karsonis un laboratoriski apstiprināta A tipa gripa, kā arī kāda hroniska saslimšana.

  Savukārt iepriekšējā sezonā kopumā reģistrēti 76 nāves gadījumi pacientiem ar laboratoriski apstiprinātu gripu.

  Tikmēr ģimenes ārste Ilze Aizsilniece skaidro, ka universālākās pretgripas zāles ir bez maksas. Un tās ir tīras rokas un ziemas prieki, ko baudīt dabā.

  Daudzās skolās un bērnudārzos liela uzmanība tiek pievērsta profilaksei. Un tas nozīmē, ka bērniem daudz laika jāpavada svaigā gaisā, un telpas ir cītīgi jāvēdina. Ģimenes ārste atgādina, ka

  efektīvākais līdzeklis pret gripu ir nevis vakcīna, bet gan tīras rokas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti