Sadaļas Sadaļas

Saistībā ar Zolitūdes traģēdiju grib piedzīt 100 miljonus latu

Saistībā ar Zolitūdes traģēdiju advokāti Aldis Gobzems un Aldis Alliks ir iesnieguši pirmo prasību tiesā par 100 miljonu piedziņu pret, pašu vārdiem, „četriem galvenajiem atbildētājiem".

Advokāti gan nenosauc, kuri ir šie „četri galvenie atbildētāji", tomēr no paziņojuma noprotams, ka tie varētu būt Rīgas dome un uzņēmumi, kas bija iesaistīti „Maxima" ēkas celtniecībā un uzturēšanā.

Paziņojumā medijiem advokāti norāda, ka premjera Valda Dombrovska atkāpšanās ir novirzījusi sabiedrības uzmanību no „Maxima" traģēdijas uz politiku. „(..) šodien [ceturtdien] iesniegsim tiesā pret četriem galvenajiem atbildētājiem pirmo no „Maxima" traģēdijā cietušo prasībām par 100 miljonu latu piedziņu," rakstīts vēstījumā.

„Uzskatām, ka valsts institūciju vilcināšanās, noskaidrojot lietas apstākļus, veicina atbildīgo uzņēmumu kļūšanu par „tukšām čaulām"," norāda advokāti un piebilst: „Aicinām valsts institūcijas mūsu pieteiktajā tiesas procesā aktīvi veicināt atbildētāju mantas apķīlāšanu".

Tiesa, advokāti izsaka jau konkrētākas cerības, norādot, ka viņu pieteikums liks aktīvākiem būt Rīgas domes amatpersonām. „Ja prasība pret Rīgas domi tiks noraidīta, celsim prasības pret tām amatpersonām personīgi. Ja prasība pret uzņēmumiem tiks noraidīta, celsim prasības pret to īpašniekiem un patiesā labuma guvējiem. Ja tiks noraidītas prasības pret, mūsuprāt, atbildīgajām juridiskajām un fiziskajām personām, celsim prasību pret Latvijas valsti, kā arī aicināsim Latvijas valsti celt prasību pret Lietuvas valsti un citām ar, mūsuprāt, atbildīgajām personām saistītajām jurisdikcijām," raksta juristi.

Tāpat Gobzems un Alliks uzsver, ja amatpersonas neveiks nepieciešamos darbus, lai aizturētu iespējamos vainīgos, viņi vērsīsies pret amatpersonām, kas „šādu bezdarbību ir pieļāvušas (..) par būtisku kaitējuma nodarīšanu Latvijas valstij".

Ziņots, ka pagājušajā ceturtdienā notikušajā traģēdijā Zolitūdē dzīvības zaudēja 54 cilvēki. Vēl šobrīd atsevišķu cilvēku veselības stāvoklis ir ļoti smags. Pagaidām policija nav nevienu aizturējusi un izvirzījusi konkrētas apsūdzības, tomēr ekspertu un liecinieku vidū izskan divi traģēdijas cēloņi: kļūdas būvniecības, kuras precīzi policijai un ekspertiem vēl ir jānoskaidro un jākonstatē, kā arī veikala neatstāšana brīdī, kad skanējusi signalizācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt