Saistībā ar vakcīnu iepirkumu amatā pazeminātais Henkuzens pametis darbu Veselības inspekcijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No Zāļu valsts aģentūras (ZVA) vadītāja amata uz Veselības inspekcijas direktora vietnieka veselības aprūpē amatu pērn pazeminātais Svens Henkuzens darba vietā inspekcijā ilgi gan nav uzturējies. Kā noskaidroja Latvijas Radio – Henkuzens darbu bez skaļiem paziņojumiem pametis jau aizvadītā gada 16. decembrī. 

Veselības inspekcijas pārstāve Elīna Ermansone par Henkuzenu
00:00 / 00:13
Lejuplādēt

Par to, ka iestādi atstājis tās vadītāja vietnieks, nav atrodamas nedz ziņas iestādes mājaslapā, nedz paziņojumi sabiedrībai. To, ka Henkuzens jau labu laiku vairs inspekcijā nestrādā, Latvijas Radio apstiprināja Veselības inspekcijas pārstāve Elīna Ermansone.

“Henkuzena kungs, pusēm vienojoties, ir izbeidzis civildienesta attiecības ar Veselības inspekciju kopš 2021. gada 16. decembra. Tuvākajā laikā inspekcija rīkos konkursu uz vadītāja vietnieka amatu,” pastāstīja Ermansone. 

Pašu Henkuzenu Latvijas Radio vēlējās sazvanīt, lai noskaidrotu, kādēļ viņš amatu inspekcijā atstājis un vai sācis tiesāties par pazemināšanu amatā, kā solīja laikā, kad zaudēja ZVA vadītaja vietu, taču viņš uz zvanu neatbildēja.

KONTEKSTS:

Svens Henkuzens Zāļu valsts aģentūras vadītāja amatu zaudēja pēc tam, kad viņam tika piemērots disciplinārsods – pazemināšana amatā uz trim gadiem, taču Henkuzens vispirms devās bērna kopšanas atvaļinājumā, bet pēc atgriešanās no tā būs Veselības inspekcijas vadītāja vietnieka amatā.

Kaut arī vakcīnu iepirkšana nav ZVA pienākumos, disciplinārlieta tika sākta saistībā ar neizdarībām "BioNTech/Pfizer" vakcīnu iepirkšanā 2020.gada nogalē, jo Henkuzens tajā spēlēja nozīmīgu lomu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti