Saistībā ar notikumiem Kerčas šaurumā Ukraina papildu palīdzību Latvijai neplāno lūgt

Ukraina patlaban Latvijai nekādu papildu palīdzību saistībā ar notikumiem Kerčas šaurumā neplāno lūgt un ir pateicīga par izrādīto solidaritāti, portālam LSM.lv atzina Ukrainas vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotā lietvede Alisa Podoljaka.

"Šobrīd mūsu vienīgais lūgums varētu būt saistīts ar kopīgiem pūliņiem nosodīt Krievijas agresiju un pieprasīt nelegāli aizturēto jūrnieku atbrīvošanu. Mēs esam pateicīgi par Latvijas ātro un spēcīgo [atbalsta] paziņojumu uzreiz pēc tam, kā Krievija atkārtoti pārkāpa starptautisko likumdošanu, uzbruka Ukrainas flotei un sāka neprovocētu apšaudi," teica vēstniecības pārstāve.

Ukrainas puse ir pateicīga par Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča, Ārlietu ministrijas un Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa reakciju uz notiekošo. "Prezidents Vējonis šo notikumu priekšvakarā apmeklēja Austrumukrainu, kur viņam bija iespēja savām acīm skatīt Krievijas agresijas pierādījumus. Mēs arī novērtējam Latvijas Saeimas Ārlietu komisijas trešdienas paziņojumu [ar kuru nosodīta Krievijas agresija] un ceram, ka arī pats parlaments pieņemts attiecīgu paziņojumu. Es varu tikai paust nožēlu, ka atsevišķi "Saskaņas" pārstāvji iebilda pret paziņojumu, atkārtojot Krievijas propagandas naratīvu par Ukrainas prezidenta reitingiem. Vēlos atgādināt - lai izvairītos no jebkāda veida spekulācijām par vēlēšanu procesu Ukrainā, prezidents uzstāja, bet parlaments saīsināja karastāvokļa periodu līdz 30 dienām, un par vēlēšanu dienu tika noteikts nākamā gada 31. marts," pauda Podoljaka.

KONTEKSTS:

Svētdienas, 25. novembra, vakarā pasauli pāršalca ziņas par apšaudi Kerčas šaurumā – Krievijas robežapsardzes kuteris atklājis uguni uz Ukrainas Jūras spēku kuģu grupu, un ukraiņu kuģus ir sagrābusi Krievijas īpašo uzdevumu vienība.

Krievijas bruņotie spēki esot uzstājuši, ka ukraiņi ienāk viņu teritorijā, ko Ukrainas puse noliedz. Notikuma vietā ir pacēlušies arī iznīcinātāji un helikopteri, bet šaušana bijusi no Krievijas robežapsardzības kuģiem. Ir dažāda informācija par ievainoto skaitu – min vienu līdz pat sešus ukraiņu pusē. Sagrābto ukraiņu jūrnieku tālākais liktenis nav zināms. Esot sagrābti divi artilērijas bruņu kuteri.

Pirmdien Latvijas Ārlietu ministrija izplatīja paziņojumu, kurā tika pausts nosodījums Krievijas agresīvajai rīcībai Melnajā un Azovas jūrā un aicinājums Krieviju ievērot starptautisko tiesību normas, nekavējoties pārtraucot konfliktu Melnajā un Azovas jūrā. Latvija aicina arī pārtraukt kuģu satiksmes blokādi un garantēt netraucētu jūras satiksmi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti