Saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā Latvija izraida 3 Maskavas diplomātus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") 18. martā lēmis par trīs Krievijas vēstniecības darbinieku pasludināšanu par Latvijā nevēlamām personām. Šo personu līdzšinējā darbība diplomātiskajā piesegā nav savietojama ar diplomāta statusu un rada kaitējumu Latvijas Republikai, informēja Ārlietu ministrijā.

Piektdien, 18. martā, lēmums ir paziņots Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam, un izraidāmajām personām Latvija ir jāatstāj līdz 23. marta pulksten 23.59.

Ministra lēmums pieņemts, solidarizējoties ar Ukrainu tās cīņā pret neizprovocēto un neattaisnojamo Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, kuras plānošanā un realizēšanā nozīmīgu lomu ieņēmuši Krievijas Federācijas drošības dienestu pārstāvji, skaidroja Ārlietu ministrijā.

Ministrijas paziņojumā arī uzsvērts, ka Latvija stingri nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā un atkārtoti pieprasa nekavējoties apturēt Krievijas militāro agresiju, kā arī ievērot 16. marta ANO Starptautiskās tiesas lēmumu šajā jautājumā un atgriezties pie starptautisko noteikumu ievērošanas.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Teksta tiešraižu arhīvs par Krievijas uzbrukumu Ukrainai pieejams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti