Saistībā ar KNAB sākto Jūrmalas procesu atstādina Rīgas tiesnesi Orniņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzsākto procesu, kura ietvaros notika kratīšana Jūrmalas mēra Gata Trukšņa  (Zaļo un zemnieku savienība) kabinetā un aizturēts uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš, no amata ir atstādināta Rīgas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Aija Orniņa.

Tiesā apstiprināja, ka Orniņa trešdien atstādināta no amata. Viņas nav darbā arī trešdien.

LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka Orniņas atstādināšana saistīta ar KNAB uzsākto procesu par partiju finansēšanas pārkāpumiem, saistībā ar kuriem notika kratīšana Jūrmalas domē.  

LTV zināms, ka jau otrdien tiesnese nebija darbā, lai gan parasti otrdienas vakarā tiesas priekšsēdētājai ir atvēlēts laiks apmeklētāju pieņemšanai. Tiesā gan skaidroja, ka viņa ir sanāksmē ministrijā, jo neviens uz tikšanos nebija pieteicies. 

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) norādīja, ka par tiesneses atstādināšanas iemesliem viņš nevar informēt. To var darīt tikai procesa virzītājs – KNAB, kurš plašāku informāciju par procesu arī pašlaik nesniedz. Ministrs vien atzina, ka par notikušo informēts otrdien pēcpusdienā.

No amata atstādinātajai Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētājai Aijai Orniņai ir aizdomās turētās statuss kriminālprocesā, kas arī saistīts ar aizturēto uzņēmēju Jūliju Krūmiņu.

Kā sarunā ar aģentūru LETA skaidroja tiesnese, patlaban viņa ir atstādināta no amata, tomēr citu ierobežojumu viņai nav. Otrdien viņa Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) sniedza savas liecības.

Jautāta, vai konkrētais process ir saistīts ar kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, kur aizturēts Krūmiņš un Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS), Orniņa atbildēja noraidoši, tomēr apstiprināja, ka pret viņu sāktais kriminālprocess ir saistīts ar Krūmiņu. Tiesnese sacīja, ka viņai tiek inkriminēta neizpaužamu ziņu izpaušana un "piedāvājuma pieņemšana" no Krūmiņa.

Tāpat jautāta, vai kriminālprocess saistīts ar kādu konkrētu lietu, kas bija pie viņas izskatīšanā, Orniņa sacīja, ka tā neesot, turklāt viņa uzsvēra, ka Krūmiņu pazīst jau ilgus gadus un uzņēmējs nekad nav viņai piedāvājis kādus materiālus labumus, līdz ar to viņa nekad tādus nav varējusi pieņemt.

Tiesnese pieļāva, ka abi kriminālprocesi un visas šīs darbības ir saistītas ar grāmatu, ko Krūmiņš patlaban raksta, pieļaujot, ka kāds bija noklausījies viņa sarunas.

Uzņēmēja advokāts Egons Rusanovs Latvijas Radio par Orniņas atstādināšanu un tās saistību ar Krūmiņu neko nezina, taču apstiprināja, ka miljonārs tiešām raksta grāmatu.

Orniņa tiek raksturota kā laba Krūmiņa ģimenes draudzene, ar kuru kopā svinētas jubilejas un braukts slēpot. 

Jau ziņots, ka KNAB uzsācis kriminālprocesu par iespējamo politisko partiju un politisko partiju apvienību nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. Procesa ietvaros tika aizturētas četras personas, trešdien, 5.oktobrī, informēja birojs.

Otrdien kļuva zināms, ka KNAB veica kratīšanu Jūrmalas mēra Gata Trukšņa ( Zaļo un zemnieku savienība)  kabinetā, pēc tam Truksnim pēkšņi pasliktinājās veselība un viņš nonāca slimnīcā. Savukārt otrdienas vakarā kļuva zināms, ka KNAB aizturējis arī uzņēmēju Jūliju Krūmiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti