Dienas ziņas

Ziņojumiem par putnu novērojumiem ir nozīme

Dienas ziņas

Ķibeles Daugavas ledus hallē turpinās

VP priekšnieka vietnieku N. Krapsi atstādina no amata

Saistībā ar IDB izmeklēšanu no pienākumu pildīšanas atstādina policijas priekšnieka vietnieku Krapsi

No otrdienas, 11. maija, izpildot Iekšējā drošības biroja (IDB) saņemto lēmumu par drošības līdzekļa – aizliegumu ieņemt konkrētu amatu – piemērošanu, šobrīd no amata pienākumu pildīšanas atstādināts Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, informēja Valsts policija.

Uz Krapša atstādināšanas laiku kā Valsts policijas Galvenās kārtības policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs nozīmēts viņa vietnieks Lauris Arājs.

Paziņojumā norādīts, ka policija un Krapsis sadarbojas gan ar Iekšējo drošības biroju, gan prokuratūru, sniedzot nepieciešamo informāciju, lai šī izmeklēšana tiktu pabeigta ātrāk. "Mēs uzticamies Iekšējās drošības biroja, kas veic savas funkcijas, veiktajai izmeklēšanai, un sagaidām taisnīgu krimināltiesisko attiecību noregulējumu,” paziņojumā medijiem norādīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

“Zināms, ka izmeklēšana notiek jau kādu laiku un informācija saistībā ar to no Iekšējās drošības biroja ir arī sniegta publiski. Acīmredzot izmeklēšanas procesā ir parādījušies jauni virzieni. Līdz ar to, ņemot vērā no šī dienesta saņemto lēmumu, no amata pildīšanas ir atstādināts mans vietnieks. Esam sarūgtināti par šo situāciju un Iekšējā drošības biroja paustās aizdomas, nenoliedzami, met ēnu gan uz Valsts policijas, gan amatpersonas reputāciju,” norādīja Ruks.

Viņš vērtēja Krapša attieksmi pret dienestu un ieguldījumu policijā kā pozitīvu: “Viņš ir sniedzis būtisku atbalstu un ieguldījumu policijas modernizēšanā, darba organizēšanā un uzlabošanā, īpaši saistībā ar Covid-19 ierobežojumu uzraudzību un sabiedriskās kārtības un drošības uzturēšanu. Savu darbu veicis atbildīgi, izrādījis iniciatīvu.”

Policijas priekšnieks arī atgādināja par nevainīguma prezumpciju. Tāpēc Ruks pašlaik atturēšoties no pārsteidzīgiem secinājumiem.

KONTEKSTS:

Pērn jūnijā Iekšējās drošības birojs (IDB) paziņoja, ka uzsācis kriminālprocesu par iespējamu krāpšanu divos Valsts policijas izsludinātajos iepirkumos, kas saistīti ar policijas formas tērpu un reprezentācijas un parādes formas tērpu iegādi.

Izmeklēšanas laikā uz laiku bija aizturēti divi uzņēmēji, kā arī veikta kratīšana Valsts policijas priekšnieka vietnieces, Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieces Renātes Filas-Roķes un Valsts policijas priekšnieka vietnieka, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša darba un dzīves vietās, izņemot dažādus datu nesējus un citus priekšmetus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt