Dienas ziņas

Rīgā apskatāmi Latvijas un sabiedroto kara kuģi

Dienas ziņas

Talkā glābj dzelteno akmeņlauzīti

Saimniecības smok grants ceļa putekļos

Saimniecības smok grants ceļa putekļos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Katra vasara grants ceļa Ilūkste-Rubanišķi-Daugavpils malā esošajām saimniecībām pārvēršas par izdzīvošanas cīņu. Intensīva transporta kustība pārvērš ceļu par putekļu mākoni, kas traucē sadzīvē un ceļu satiksmi padara nedrošu. Māju īpašnieki cenšas panākt, lai ceļa posmam, kur atrodas viņu mājas, tiktu veikta atputekļošana, taču pagaidām mēģinājumi nav vainagojušies ar sekmēm.

Aiztraucoties kārtējai kravas mašīnai pa grants ceļa Ilūkste-Rubanišķi-Daugavpils ceļa posmu, gaisā ilgi paliek putekļu mākonis, kas vēlāk nolaižas uz ceļmalā esošo māju. Šeit dzīvo Aina Kalale, un katra sausa vasara viņai un kaimiņos dzīvojošiem cilvēkiem pārvēršas par cīņu uz izdzīvošanu, jo intensīvas satiksmes dēļ ceļu klājošais putekļu plīvurs gan apgrūtina satiksmi, gan traucē sadzīvē.

„Praktiski vasarā lielā veļa netiek mazgāta, gaidām, kad lietus līst, tad. Ārā nevar izkārt, arī nekur mājās - putekļu pilna māja, putekļi salien visur, gan ēdienā, gan gultā, ūdens akā putekļos, kārta pielien pilns…’’ stāsta viensētas “Briežu sala” iedzīvotāja Aina Kalale.

Viņas kaimiņš Staņislavs sūdzas arī par vibrāciju, „naktī, ja ir klusums un iet lielā fūre, smagā mašīna visa piekrauta, visa māja vibrē mosties, celies augšā…” 

Pusotra kilometra garā ceļa posmā, kur dzīvo Aina, atrodas vēl sešas mājas. Savācot kaimiņu parakstus, pērnajā gadā sieviete vērsās akciju sabiedrībā „Latvijas Valsts ceļi” un Satiksmes ministrijā ar lūgumu veikt šī ceļa posma atputekļošanu.

No „Valsts ceļiem” atbilde tā arī netika saņemta, savukārt Satiksmes ministrija solīja izvērtēt iespēju iekļaut esošo ceļa posmu 2019. gada grants seguma atputekļošanas plānā.

„Šo ceļu mēs atputekļojam atsevišķos posmos. Es skatos datus -  maijā ir atputekļots, jūlijā par diezgan ievērojamām summām. Mēs noteikti izvērtēsim arī pārējos ceļa posmus, varbūt pēc tam mēs varēsim precizēt, kur ir tieši tās adreses, par kurām mēs runājam šajā ceļa posmā. Noteikti jāizvērtē, varbūt tiešām gar šim apdzīvotām vietām vēl jāsamazina ātrums. Mans kolēģis solījās jaunnedēļ arī tur izbraukt un apskatīt, kāda ir tā satiksmes intensitāte, kas tur notiek ikdienā. Izejot no tā, mēs arī skatīsimies,” telefonintervijā skaidroja ministrijas Autosatiksmes departamenta Autoceļu nodaļas vadītājs Klāvs Grieze.

Tāpat tiek plānots vērsties Valsts policijā, lai ceļa posmam Ilūkste-Rubanišķi-Daugavpils tiktu pievērsta pastiprināta uzmanība un nodrošināta kontrole.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti